АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧНІВ З ДІЄЮ МНОЖЕННЯ. ЗНАК МНОЖЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ

Урок 51. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧНІВ З ДІЄЮ МНОЖЕННЯ. ЗНАК МНОЖЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: дати поняття про множення як суму однакових доданків; закріпити обчислювальні прийоми додавання і віднімання, вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність, дисциплінованість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

2. Аналіз

допущених помилок, виконання відповідних завдань

3. Завдання для учнів, які успішно впоралися з контрольною роботою (с. 65, додаткові вправи)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про дію множення.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 66-67)

Завдання 404. Колективне опрацювання матеріалу

– Скільки всього вишень?

2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 10

– Які доданки в цій сумі? (Однакові) Скільки їх? (5)

– Якщо всі доданки в сумі однакові, то додавання можна замінити іншою дією – множенням.

Додавання однакових доданків називають множенням.

Суму

однакових доданків 2 + 2 + 2 + 2 + 2 записують так: 2 – 5 = 10.

Крапка (-) – знак множення. Перше число в цьому записі (2) показує, яке число брали доданком, а друге число (5) показує, скільки однакових доданків було в сумі.

Записи на множення читають так: “Два помножити на п’ять, дорівнює десяти”, або: “По два взяти п’ять разів, дорівнює десяти”.

Завдання 405. Коментоване розв’язування прикладів

– Які доданки в сумі?

– Скільки їх?

– Як приклад на додавання можна замінити?

– Який доданок брали? Скільки разів по… брали?

Висновок:

– У яких випадках можна замінювати приклад на додавання прикладом на множення?

– Що показує в прикладі на множення кожне число? (Перше число – число, яке беремо доданком, друге число – число, яке показує, скільки однакових доданків.)

Завдання 406

Учні пояснюють, як замінити множення додаванням, працюючи у зошитах.

– Поясніть, що означає перше число в цьому записі? (Яке число береться доданком.) Що означає друге число? (Скільки разів береться доданком перше число.) Щоб обчислити результат, замінимо цей приклад на множення прикладом на додавання.

9 – 5

– Що означає число 9? (9 береться доданком.) Що означає число 5? (5 разів береться доданком число 9.) Який приклад на додавання можна записати? (9 + 9 + 9 + 9 + 9)

Завдання 407. Коментоване розв’язування завдання

– Розгляньте малюнок. Скільки сторін у трикутника? Скільки трикутників?

– Скільки потрібно паличок, щоб скласти ці трикутники?

Учні записують вираз дією додавання, а потім – множення.

Завдання 408

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують задачу двома способами.

Завезли – 50 б.

Продали – 14 б. і 28 б.

Залишилось – ?

Завдання 409

Учні доводять, що це задача, аналізують її умову.

– По скільки квіток у кожній вазі? (По 3.)

– Скільки всього квіток? (12)

– Як ви порахували? Як дізналися, скільки всього? (3 + 3 + 3 + 3 = 12)

– Яку дію використовували? (Додавання)

– Що ви можете сказати про доданки? Які доданки в цій сумі? (Однакові)

– Як можна записати коротше? (3 – 4 = 12) Прочитайте запис.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток до уроку)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Що нового дізналися на уроці?

– Чого навчилися?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 67, завдання 411; 412.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 51

1. Гра “Заміни!”

– Замініть, де це можливо, дію додавання множенням, а дію множення додаванням.

 АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧНІВ З ДІЄЮ МНОЖЕННЯ. ЗНАК МНОЖЕННЯ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

2. Робота над задачею

Дві білки знайшли по 2 горішки. Скільки всього горішків вони знайшли? Розв’язання запишіть діями додавання і множення.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних завдань

– На скільки одиниць більше найбільше двоцифрове число, ніж найбільше одноцифрове число? (99 – 9 = 90)

– На галявині гралися зайці. Усього у них 18 вух. 4 зайці сховалися. Скільки зайців залишилося? (5) Скільки в них ніг? (20)

– На прямій лінії 5 точок. Відстань між кожними двома сусідніми точками 1 см. Яка відстань між крайніми точками? (20 см)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧНІВ З ДІЄЮ МНОЖЕННЯ. ЗНАК МНОЖЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ - Плани-конспекти уроків по математиці


АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧНІВ З ДІЄЮ МНОЖЕННЯ. ЗНАК МНОЖЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ