АРХАНТРОПИ

Екологія – охорона природи

АРХАНТРОПИ – найдавніші викопні люди. До А. належать пітекантропи (найдавніші А.; існували близько 1,5-1 млн років тому в Сх. Африці, на о. Ява, в Китаї), а також синантропи, атлантропи, гейдельберзька людина, людина з Вертешселлеша (Угорщина), людина з Більцингслебена в Німеччині (найпізніші А.).

Для А. характерне поєднання прогр. рис, близьких до рис сучасної людини (напр., порівняно великий об’єм мозку – близько 900 см3 у класичних пітекантропів, до 1000 см3 у синантропів, будова кісток скелета, функція яких

пов’язана з добре розвиненим в А. прямоходінням) із примітивними ознаками (дуже похиле чоло з надорбітальним валиком, дзьобоподібні сплощені лобні частки загалом невеликого за об’ємом головного мозку, масивні щелепи, нижня – без підборідкового виступу тощо).

У А. почало формуватись людське суспільство – праобщина, або первісне людське стадо. Сусп. трудова діяльність (із знаряддям олдувайської і наступної ашельської культур) стимулювала в А. поступовий розвиток свідомості, мови, первісної моралі тощо. Найпізніші А. близько 300-200 тис. років тому еволюціонували в палеон-тропів (неандертальців). За кордоном А. частіше наз. людина прямоходяча (Homo erectus).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


АРХАНТРОПИ - Довідник з екології


АРХАНТРОПИ