АУДІЮВАННЯ

ТЕМА 11. АУДІЮВАННЯ

Вправа 609

Тема: ціною власного життя матроси врятували пасажирський корабель.

Основна думка: героїзм матросів під час війни, їхня відвага та мужність. Щоб врятувати пасажирський корабель, вони не пошкодували свого життя.

Оповідання – це невеликий прозовий твір, сюжет якого грунтується па певному епізоді (епізодах) з життя одного персонажу (персонажів).

Текст “Ціною життя” розповідає про один епізод з життя героїв, які врятували пасажирський корабель від фашистської торпеди, тому його можна

вважати оповіданням.

Зав’язка: 1-й абзац (автор повідомляє читачам, де і за яких обставин відбувається подія); кульмінація: 2-8 абзаци (автор тексту розповідає про небезпечну знахідку, яка стала загрозою для тисячі пасажирів корабля); розв’язка: 9 абзац (автор акцентує увагу на героїзмі простих матросів, які не роздумуючи, врятували пасажирський корабель від фашистської торпеди).

Подія, описана в тексті “Ціною життя” відбувається під час війни у морі. З порту виходили останні кораблі, на яких перевозили дітей.

Пасажирський корабель змушений був вийти в море, де чатувала небезпека, тому

що місто боролося проти ворога, але втриматися вже не було надії. Необхідно було рятувати дітей.

Море зображено у творі спокійним, тихим та ласкавим, ніщо не нагадувало про біду.

Героїзм матросів полягає в тому, що вони не пошкодували своїх життів для врятування пасажирського корабля. Вони розуміли, що торпеда занадто близько біля корабля, і стерновий в тій ситуації вже нічого не зміг би подіяти.

Автор тексту ставиться до вчинку матросів з великою повагою. Це видно з речення “Життя своє підставили матроси”. Автор використовує метафору для вираження свого ставлення до їхнього героїзму.

Ключові слова: війна, підходили вороги, останні кораблі, пасажирський корабель, сторожовий катер, фашистська торпеда, стати проти торпеди носом, підставило свій борт, життя підставили матроси.

План:

1. Вороги в порту.

2. Пасажирський корабель рятує дітей.

3. Небезпека на воді.

4. Сміливий вчинок матросів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


АУДІЮВАННЯ - ГДЗ з мови


АУДІЮВАННЯ