БУДОВА АТОМІВ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ – ЛУЖНІ МЕТАЛИ

Хімія – універсальний довідник

ЛУЖНІ МЕТАЛИ

Лужними металами називаються елементи ІА групи. Якщо галогени є типовими, найяскравіше вираженими неметалами, то елементи ІА групи – це типові метали.

БУДОВА АТОМІВ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ

З елемента ІА групи розпочинається кожен період у таблиці Д. І. Менделєєва. Це означає, що саме в атомах цих елементів розпочинається заповнення наступного енергетичного рівня, тому на зовнішньому рівні в атомів усіх лужних металів знаходиться по одному електрону.

При переході від Li до Fr, тобто

при русі зверху вниз по групі, в атомів зростає кількість енергетичних рівнів, отже, збільшується розмір атомів, послаблюється зв’язок зовнішнього електрона з ядром. Це означає, що валентний електрон атома лужного металу все легше може перейти на орбіталі атома іншого елемента. А здатність “віддавати” електрони – це властивість відновника.

Відновна здатність лужних металів і їхня хімічна активність зростають зі збільшенням їх атомного номера.

Як ми вже неодноразово відзначали, при переході від елемента до елемента зліва направо по періоду зменшуються розміри атомів і підсилюється

міцність зв’язку зовнішніх електронів з ядрами. Отже, лужні метали є найсильнішими відновниками – кожен у своєму періоді.

Коли кажуть про металічні властивості хімічних елементів, то мають на увазі їхню здатність проявляти відновні властивості, тому елементи ІА групи є типовими металами, в яких металічні (з хімічної точки зору) властивості виражені найяскравіше.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


БУДОВА АТОМІВ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ – ЛУЖНІ МЕТАЛИ - Довідник з хімії


БУДОВА АТОМІВ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ – ЛУЖНІ МЕТАЛИ