ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА

Мета: ознайомити учнів з правилом запису будь-якого чотирицифрового числа; закріплювати вміння читати чотирицифрові числа; повторити правило знаходження частини числа і числа за його частиною; вдосконалювати навички усних і письмових обчислень, розв’язування задач двома способами; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Завдання 183

– Прочитайте числа, в записі яких більше цифр, ніж доданків. Одиниці якого розряду відсутні в цих числах?

(8037 – сотні, 9009 – сотні, десятки; 9900 – десятки, одиниці)

Завдання 184

– Прочитайте вираз, за допомогою якого розв’язали задачу.

(60 + 24) : k, якщо k = 12, то (60 + 24) : 12 = 7 (м)

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Усні обчислення

– Полічіть тисячами від 1000 до 10 000 і навпаки.

Робота в групах. “Хто швидше обчислить математичний ланцюжок?”

 ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА

2. Математичний диктант

– Записати число, що складається з 85 десятків.

– Скільки сантиметрів у 4 м 2 см?

– Яке число стоїть між 998 і 1000?

– Скільки метрів у 900 см?

– Скільки всього копійок в 1 грн

4 к.?

– Суму чисел 44 і 56 помножити на різницю чисел 44 і 39.

– Різницю чисел 500 і 200 зменшити на 30.

– Суму чисел 25 і 75 зменшити в 4 рази.

– Добуток чисел 17 і 5 збільшити на 15.

3. Робота в групах

– Які знаки дій можна поставити замість  ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА і які цифри – замість  ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА, щоб отримати правильні рівності?

Кожна група отримує завдання. Перемагає група, яка правильно і швидко виконає завдання.

 ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА

Відповіді:

 ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА

IV. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за підручником

Завдання 185

Учні називають пари чисел. Аналізують, що у них спільного і чим вони відрізняються.

Ознайомлення з правилом запису чотирицифрових чисел

– Прочитайте числа 7568; 4827:

7568 – це 7 тис. 568 (сім тисяч п’ятсот шістдесят вісім);

4827 – це 4 тис. 827 (чотири тисячі вісімсот двадцять сім).

– На основі складання різних форм представлення числа отримуємо правило запису будь-якого чотирицифрового числа: спочатку записують одиниці розряду тисяч, потім – сотень, десятків, одиниць.

Завдання 186 (з коментуванням)

2. Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Знаходження частини числа і числа за його частиною

Практична робота (завдання 187)

Діти виконують завдання в парах, попередньо повторивши, як знайти частину числа і число за його частиною.

Завдання 188

– Щоб знайти частину числа, потрібно великі грошові одиниці перетворити на менші.

 ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА

2. Робота над задачами

Завдання 189

Після роботи над текстом задачі учні аналізують її.

– Які колоди були на складі?

– Що зробили з сосновими колодами?

– Як знайти кількість розпиляних соснових колод?

Учні розв’язують задачу самостійно з подальшою взаємоперевіркою.

Розв’язання

1) 48 + 56 = 104 (к.) – було на складі;

2) 56 : 4 = 14 (к.) – соснових розпиляли;

3) 104 – 14 = 90 (к.) – залишилося на складі;

4) 90 – 14 = 76 (к.)

– Поясніть розв’язання задачі виразом.

48 + 56 – 56 : 4 – 56 : 4 = 76 (к.) – менше розпиляли, ніж залишилося.

Завдання 190

Діти розв’язують задачу самостійно з подальшою перевіркою, під час якої з’ясовують, яким способом вони розв’язували задачу. Коментують обидва способи розв’язання.

І спосіб

1) 4 + 3= 7 (кг) – фарби витратили для ремонту одного класу;

2) 7 • 12 = 84 (кг) – фарби потрібно для ремонту 12 класів;

(4 + 3) • 12 = 84 (кг)

ІІ спосіб

1) 4 • 12 = 48 (кг) – білої фарби знадобиться;

2) 3 • 12 = 36 (кг) – коричневої фарби потрібно;

3) 48 + 36 = 84 (кг) – фарби потрібно для ремонту 12 класів;

4 • 12 + 3 • 12 = 84 (кг)

3. Самостійна робота (завдання 191)

Учні виконують завдання в зошитах, один учень працює біля дошки. Перевіряють правильність виконання завдань.

9999; 1000;

69997; 6998; 69999; 7000; 70001.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 192; 193 (с. 31).

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися на уроці?

– Чого вчилися?

– Хто був найактивнішим на уроці?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА - Плани-конспекти уроків по математиці


ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА