ЦИБУЛЯ-ШАЛОТ

Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ЦИБУЛЯ-ШАЛОТ

Інші назви – сорокозубка, шарлотка. Це дворічна культура, яка розмножується діленням гнізда на окремі цибулини або насінням. Цибуля-шалот утворює гніздо з декількох цибулин. На одному місці росте 5-7 років. При розмноженні розподілом гнізда 1 раз на 5 років потрібно висівати насіння.

Вирощують цибулю-шалот для одержання цибулин і цибулі-пера. За властивостями близька до ріпчастої цибулі, але вирізняється більш ніжним, тонким і солодким

смаком.

Для одержання насіння восени висаджують насінини, які в перший рік дають гніздо з 4-5 цибулинок із спільною сухою лускою. Наступного року висаджують однолітні цибулинки, які формують великі гнізда по 25-30 цибулин вагою 25-50 г кожна.

На 1 м2 вирощують до 1,5 кг цибулин і 5-8 кг зеленого листя. Схема садіння цибулі-шалота: 10-15 см між рослинами в ряді й 20-25 см між рядами. Агротехніка вирощування цибулі-шалота така ж, як і ріпчастої цибулі. Від ріпчастої вона відрізняється глибшим періодом спокою, високого холодостійкістю. Цибулю-шалот не використовують для весняної вигонки на перо.

Рекомендовані сорти: кущівка Харківська, Кубанський місцевий.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЦИБУЛЯ-ШАЛОТ - Рослинництво


ЦИБУЛЯ-ШАЛОТ