ДЕКОРАТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ НА ДІЛЯНЦІ

Сад і город (енциклопедія)

ДЕКОРАТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ НА ДІЛЯНЦІ

Як доповнення, які пожвавлюють і прикрашають садову ділянку, використовуються ворота, хвіртки, сходи, питні фонтанчики. Якщо є можливість, можна розмістити на ділянці альтанку, кілька лав, перголи (металеві арки, заплетені в’юнкими рослинами, найчастіше – виноградною ло30ю). Кількість, розміри й форма декоративних елементів залежать насамперед від розмірів ділянки й від того, чи використовується земельна ділянка у власне утилітарних цілях або ж є також місцем відпочинку.

Важливий

елемент благоустрою земельної ділянки – доріжки. Вони забезпечують доступ до будь-якої точки ділянки, захищають рослини від витоптування, у непогоду забезпечують зручний підхід до грядок. Ширина доріжки залежить від призначення й розмірів ділянки. Доріжки, що забезпечують прохід до грядок із різними рослинами, можуть бути завширшки 30-40 см. Доріжка, якою буде доставлятися садовий інвентар, тачки, ємності з водою, має бути завширшки не менше 60 см. Доріжка від головного входу до будинку має бути досить широкою, якщо потрібно – повинна давати можливість для проїзду автомашини.

Матеріал,

з якого робляться доріжки, – плити з дикого каменю, тротуарна плитка, обпалена цегла. Доріжки з цього матеріалу легко чистяться, не розкисають у непогоду. Найбільш небажані матеріали для покриття доріжок – пісок і гравій, які легко розмиваються й розносяться на обробленій землі та потрапляють до будинку.
ДЕКОРАТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ НА ДІЛЯНЦІ