УРОК 29
Тема. Десяткова система числення
Мета: узагальнити знання учнів про десяткову систему числення; формувати вміння розв’язувати задачі, обернені до задач на знаходження суми двох доданків.
Обладнання: картки для усної лічби.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усна лічба за індивідуальною карткою
Обчислити приклади, поєднати послідовно згідно з відповідями точки. Що вийшло?
3. Гра “Хто швидше?”
4. Збільшити у 10 разів числа: 300, 50, 10, 45, 2, 2 000, 80 000.
5. Зменшити у 100 разів числа: 40 000, 200 000, 3 000, 2 400, 102 000.
6. Знайти 1/2 від 1 м, 1/2 від 1 кг, 1/2 від 1 см, 1/2 від 1 км.
7. Задача
У їдальні було 200 кг борошна. На обід витратили 1/4 борошна. Скільки кілограмів борошна залишилось у їдальні?
II. Вивчення нового матеріалу
1. Виконання завдання № 250
2. За текстом вправи № 251 учні ознайомлюються з десятковою системою числення.
3. Перевірка рівня засвоєння матеріалу Запитання для фронтальної бесіди
– Які числа називають натуральними?
– Яке натуральне число найменше?
– Чи існує
– Чому система числення, якою ми користуємось, називається десятковою?
– Назвати розрядні одиниці (числа) першого, другого, третього розряду.
– Назвати розряди, які утворюють клас тисяч.
– Яка лічильна одиниця першого (другого) класу?
– Як прочитати багатоцифрове число?
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Фронтальне виконання завдань № 252, 253, 254
2. Задача № 255
Учні з високим рівнем знань розв’язують задачу самостійно, решта – під керівництвом учителя.
3. Робота з багатоцифровими числами (завдання № 256)
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 257, 258.