Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число

УРОК 5

Тема. Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число

Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число.

Обладнання: картки для усної лічби, картки для групової роботи.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

– Записати по діях розв’язання задачі № 33.

– Записати виразом розв’язання задачі № 34.

2. Усні обчислення

1) Обчислити приклади й за кодом розшифрувати слово.

 Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число

src="/image/2/image015_87.jpg" class=""/>

472

494

616

808

496

680

428

453

Слово: вересень.

2) Математичний диктант.

– Перший множник – 3, другий множник – частка чисел 40 і 5. Записати добуток.

– Число 72 зменшити у 8 разів і результат збільшити на 16.

– Суму чисел 15 і 6 зменшити у 3 рази.

– Знайти довжину відрізка, 1/4 якого становить 2 см.

– Ділене – 25, дільник – різниця чисел 53 і 48. Записати частку.

– Знайти 1/3 суми чисел 10 і 20.

3. Робота біля дошки.

– Обчислити, записуючи

приклад стовпчиком: 148 – 4, 205 – 3, 224 – 4.

– Перше число 400, друге у 2 рази менше. Третє число є сумою першого і другого чисел. Знайти третє число.

– У шкільному саду 33 ряди вишень, по 4 дерева у кожному ряду, та 6 рядів слив, по 12 дерев у ряду. Скільки всього дерев у шкільному саду?

– Розв’язати приклади: 81 : 6, 54 : 9, 45 : 7, 34 : 6.

II. Повторення письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове

1. Усне розв’язання з коментуванням прикладів № 35 і 36

2. Пояснення учнями розв’язання прикладу: 618 : 3. (Аналогічно – № 3.)

3. Робота з підручником (№ 41)

4. Коментоване розв’язання прикладів № 42

5. Самостійне розв’язання прикладів № 43

6. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Обчислення виразів з іменованими числами (за вправою № 38)

2. Робота в групах

I група (середній рівень знань)

1) Знайти значення виразу 207 : а, якщо а = 9.

2) Обчислити: 650 – (486 + 29); 158 – 4.

II група (достатній рівень знань)

1) Знайти значення виразу 348 : a + 87, якщо a = 4.

2) У п’яти класах було 160 учнів порівну. Скільки учнів було у 3 таких класах?

III група (високий рівень знань)

1) На 10 порцій морозива витрачається 200 г цукру. На скільки порцій вистачить 300 г цукру? (Змінити одне число в умові так, щоб у відповіді отримати більше число.)

2) Обчислити 1/4: від 1 хв., від 1 кг, від доби.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 44, 45.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число - Плани-конспекти уроків по математиці


Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число