Додатні та від’ємні числа

Математика – Алгебра

Раціональні числа

Додатні та від’ємні числа

Координатна пряма

Пряма з вибраними на ній початком відліку, одиничним відрізком і вказаним додатним напрямом називається Координатною ­прямою.
Число, що показує положення точки на координатній прямій, називається Координатою точки.
Приклад
Точка А розташована на прямій (див. рисунок) на відстані 2,5 одиничних відрізка праворуч від 0. Це означає, що координата точки А – число Додатні та відємні числа. Позначається: А (2,5).
 Додатні та відємні числа

class=""/>
Точка B на рисунку розташована ліворуч від 0 на відстані 4 одинакових відрізків. Позначається: B Додатні та відємні числа.
Отже, числа зі знаком “+” називають ­Додатними. При записі додатних чисел знак “+”, як правило, опускають.
Числа зі знаком “–” називають Від’єм­ними.
Число 0 не є ні додатним, ні від’ємним. Два числа, що відрізняються одне від одного лише знаком, називаються Протилежними ­числами.
Число, протилежне числу а, позначають Додатні та відємні числа. Таким чином, якщо Додатні та відємні числа, то Додатні та відємні числа; якщо
 Додатні та відємні числа, то Додатні та відємні числа, тобто Додатні та відємні числа. Число 0 протилежне саме собі: Додатні та відємні числа. Якщо дане число додатне, то протилежне йому – від’ємне і навпаки.
Зверніть увагу, що за записом Додатні та відємні числа не можна сказати, яке це число – додатне чи від’ємне.
Якщо х – додатне, то Додатні та відємні числа – від’ємне; якщо х – від’ємне, то Додатні та відємні числа – додатне; якщо Додатні та відємні числа, то Додатні та відємні числа.
Натуральні числа, протилежні їм числа і число 0 називаються Цілими числами. Числа, які можна записати у вигляді дробу Додатні та відємні числа, де m – ціле число, а n – натуральне число, називають Раціональними числами.
Кожне раціональне число можна записати у вигляді скінченного або нескінченного періодичного десяткового дробу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


Додатні та від’ємні числа - Довідник з математики


Додатні та від’ємні числа