ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА

Мета: повторити прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; формувати обчислювальні навички; розвивати вміння обчислювати периметр трикутника, розв’язувати задачі; виховувати уважність.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Математичний диктант

– Запишіть число, в якому 6 десятків і 5 одиниць; 2 десятки і 8 одиниць.

– Запишіть найбільше двоцифрове число.

– Запишіть “сусідів” числа 57.

– Запишіть

число, попереднє до числа 70.

– Запишіть число, наступне до числа 39.

– Запишіть число 52 у вигляді суми розрядних доданків.

– Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 76 з попереднього числа?

– Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 80 з наступного за ним числа?

– Запишіть у вигляді прикладу: скільки дістанемо, якщо від числа 93 відняти кількість його одиниць?

Відповіді: 65; 28; 99; 56; 58; 69; 40; 52 = 50 + 2; 75 + 1 = 76; 81 – 1 = 80; 93 – 3 = 90.

3. Усне обчислення прикладів (с. 4, завдання 14)

 ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо

прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, знаходитимемо периметр трикутника.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Коментоване розв’язування прикладів (c. 5, завдання 15)

– Поясніть розв’язання кожного прикладу.

2. Самостійна робота (с. 5, завдання 16)

1 варіант – 1-й рядок прикладів.

2 варіант – 2-й рядок прикладів.

Фізкультхвилинка

КЛЕНОВІ ЛИСТОЧКИ

Осінь, осінь. Лист жовтіє,

3 неба часом дощик сіє.

(Пальцем показують рух дощика.)

Червонясте, золотисте

Опадає з клена листя.

Діти ті листки збирають,

(Руки в сторони, присідають, імітують збирання листочків.)

У книжки їх закладають.

Наче човники, рікою

(Роблять “ліхтарики”.)

Їх пускають за водою.

3 них плетуть вінки барвисті,

Червонясті, золотисті.

(Кружляють.)

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (c. 5, завдання 17)

 ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА

– Розв’яжіть задачу, склавши вираз.

(6 + 2 • 5 = 16 (кг))

2. Робота з геометричним матеріалом (с. 5, завдання 18)

– Відгадайте загадку.

– У нього всього по три:

Три сторони і три кути,

Вершин у нього також три,

Як не крути, як не верти! (Трикутник)

– Виміряйте його сторони і знайдіть периметр цієї фігури.

– Що називається периметром?

– Як називається друга фігура?

– Чому вона має таку назву?

– Виміряйте сторони і знайдіть периметр цієї фігури.

– Як знайти периметр многокутника?

Додай довжини всіх сторін,

Що многокутник має.

Ця “огорожа без воріт”

“Периметр”,- кожен знає.

3. Завдання для допитливих

– На скільки периметр чотирикутника більший за периметр трикутника.

4. Робота над задачею (с. 5, завдання 19)

 ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА

Відповідь: дівчинка помила на 1 тарілку більше.

5. Завдання з логічним навантаженням (с. 5, завдання 20)

Відповіді: 31; 42; 53; 64; 75; 86; 97.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Прокоментуйте розв’язання прикладу 86 – 43.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 5, завдання 21; 22.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА - Плани-конспекти уроків по математиці


ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА