ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ЗНАКИ “+” І “-“. НАПИСАННЯ ЗНАКІВ “+” І “-“

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 15. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ЗНАКИ “+” І “-“. НАПИСАННЯ ЗНАКІВ “+” І “-“

Мета: ознайомити учнів зі знаками дій додавання і віднімання, вчити їх писати, порівнювати кількість предметів; розвивати мовлення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

В гості йдуть: Марійка,

Подружка Надійка,

Кучерявий

Петрик –

Веселун й бешкетник,

Щебетуха Леся,

Та рябенький песик,

З іграшкою Гнат…

Скільки всіх малят?

2. Гра “Назви число”

На дошці записаний ряд чисел 1; 2; 3.

– Назвіть число, яке стоїть у ряду після 2; 1. Стоїть у ряду перед числом 3;

2. Назвіть “сусідів” числа 2.

– Які вирази можна записати за допомогою цифр і знаків “більше”, “менше”, “дорівнює”?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 22)

Завдання 1

– Розгляньте малюнки.

– Назвіть тварин.

– Що у них спільного?

– Скільки яблук

у білочки?

– Скільки яблук у зайчика?

– Скільки яблук у їжачка?

– Скільки яблук у гави?

– У кого більше яблук? менше? порівну?

– Які рівності і нерівності можна скласти?

Завдання 2

– Скільки машинок ліворуч?

– Скільки праворуч?

– Скільки машинок разом?

– Знак “+” означає додати, а запис 2 + 1 = 3 читають так: “Два плюс один дорівнює три”, або “До двох додати один, буде три”.

Цифру до цифри ми додамо –

Між ними хрестик поставимо.

Намотай собі на вус:

Цей знак в математиці називається “плюс”.

Завдання 3

– Скільки кульок було?

– Скільки полетіло?

– Скільки кульок залишилося?

– Знак – означає відняти, а запис 3 – 1 = 2 читають так: “Три мінус один дорівнює два”, або “Від трьох відняти один, буде два”.

Завдання 4

Робота в зошиті. Написання знаків за зразком.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота в зошиті

Учитель виставляє на дошку предметні малюнки, а учні малюють відповідну кількість кружечків.

– Скільки великих ведмежат? (1)

– Намалюйте стільки зелених кружечків.

– Скільки маленьких ведмежат? (2)

– Намалюйте стільки жовтих кружечків.

– Тепер уявіть, що ми всі іграшки склали у коробку. Яка це дія в математиці? (Додати)

– Який знак означає додати? (Знак плюс)

– Який вийде запис? (1 +2 = 3)

– Скільки було літачків? (3)

– Намалюйте стільки білих кружечків.

– Скільки полетіло? (2)

– Закресліть стільки кружечків.

– Який вийде запис? (3 – 2 = 1)

2. Гра “Знайди запис”

Учитель читає речення, а учні знаходять відповідний запис на дошці.

– Три мінус два дорівнює один.

– Від трьох відняти один, буде два.

– Два плюс один дорівнює три.

– До одного додати два, буде три.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– З якими знаками ознайомилися на уроці?

– Які записи можете скласти за їхньою допомогою?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ЗНАКИ “+” І “-“. НАПИСАННЯ ЗНАКІВ “+” І “-“ - Плани-конспекти уроків по математиці


ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ЗНАКИ “+” І “-“. НАПИСАННЯ ЗНАКІВ “+” І “-“