УРОК 40
Тема. Додавання у випадку кількох доданків
Мета: показати різні способи обчислення суми кількох доданків; опрацювати задачу, пов’язану з поняттям периметра трикутника; вдосконалювати навички усної лічби.
Обладнання: таблиці для усної лічби, картки для індивідуальної роботи.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1) Назвати результати значень виразів на дві дії з вправи № 337.
2) Прочитати маси кожної з машин, що є в задачі № 336.
2. Усні обчислення
Гра
У кожній таблиці знайти відповідь прикладу й обвести її.
700 – 260 | 340 | 540 | 440 |
2350 + 150 | 2450 | 2500 | 2400 |
930 – 27 | 903 | 923 | 913 |
2000 : 10 – 5 | 10 | 200 | 100 |
1450 + 210 | 1560 | 1660 | 2660 |
900 – 390 | 490 | 410 | 510 |
300 – 100 : 5 | 600 | 6000 | 60000 |
780 – 48 | 732 | 742 | 748 |
2.
– Сума трьох доданків 24 509. Сума першого і другого – 14 707, сума другого і третього – 15 800. Знайти третій доданок.
– Обчислити:
4 000 – 1209, 200 – 104, 500 003 – 27 906, 3 405 + 298.
3. Робота з таблицями на дошці
Доданок | 680 | 2 300 |
Доданок | 3 490 | 45 050 |
Сума | 950 | 109 000 |
Зменшуване | 5 000 | 600 | 3 560 |
Від’ємник | 47 | 180 | |
Різниця | 457 | 2 480 | 1 350 |
II. Повторення та узагальнення знань учнів
1. Коментоване розв’язання прикладів № 339
2. Самостійне розв’язання прикладів № 340, 341
3. Обчислення прикладів № 342 з коментуванням біля дошки
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Розв’язання задачі № 343 за коротким записом умови на дошці
2. Повторення знань про периметр фігури. Усні вправи
– Сторона квадрата 3 см. Знайти його периметр.
– Довжина прямокутника 10 см, ширина – 2 см. Чому дорівнює його периметр?
– Сторона рівностороннього трикутника 9 см. Чому дорівнює його периметр?
3. Розв’язання задачі № 334 самостійно (учням з початковим рівнем знань учитель надає допомогу)
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 245, 346.