ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ПАСЛЬОНОВІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ

Біологія – універсальний довідник

БІОРОЗМАЇТТЯ

КВІТКОВІ РОСЛИНИ

ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ПАСЛЬОНОВІ

Загальні ознаки. Квітка правильна, з подвійною оцвітиною. Чашечка складається з 5 чашолистків. Віночок – із п’яти пелюсток, які зростаються у нижній частині так, що утворюється коротка (картопля) або довга (запашний тютюн) трубка. Тичинок 5; маточка 1; зав’язь верхня. Формула:

 ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ПАСЛЬОНОВІ   КВІТКОВІ РОСЛИНИ

Суцвіття дуже різноманітні. Плід – коробочка (блекота) або ягода (картопля). Більшість представників

– трав’янисті рослини, але багато і чагарників (у тропіках). Листки прості, суцільні (блекота) або розсічені (картопля).

Екологія і географія. Пасльонові нараховують 85 родів і 2300 видів. Пасльонові – яскраво виражена тропічна родина. Найбільше пасльонових зустрічається у Південній і Центральній Америці. У нас дикоростучих представників – небагато. Це майже винятково рослини, які ростуть на смітниках, узбіччях доріг (блекота, дурман, чорний паслін).

Харчові рослини пасльонових. Найважливіша з харчових рослин – картопля. Вона походить з Південної Америки. В Україні культивується з XVIII

ст. Підземні пагони – столони – утворюють бульби з вічками (бруньками). Власне бульбами картоплю в нас і розмножують. Плоди – ягоди – в умовах України майже не дозрівають, залишаються зеленими. Виведено не менше 100 сортів картоплі. До того ж роду, що і картопля, відносять томати, також американського походження. Томати більш теплолюбні, ніж картопля. У відкритому грунті добре дозрівають лише на півдні України.

Інші харчові рослини – червоний перець (іноді називають стручковим, хоча плоди в нього – ягоди), а також баклажан.

Тютюн та інші отруйні рослини. Найважливіше економічне значення має тютюн (походження американське). Курильний тютюн містить найсильніший яд – нікотин, вкрай шкідливий для дихальних шляхів і нервової системи людини. В Україні тютюн вирощується на всій території. Серед пасльонових багато отруйних рослин. Дуже отруйні у нас дикоростучі блекота і дурман.

Декоративні рослини. Запашний тютюн і петунію розводять у квітниках. їх великі красиві квіти, що сильно пахнуть вночі, запилюються нічними метеликами – бражниками, які мають довгі хоботки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ПАСЛЬОНОВІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ - Довідник з біології


ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ПАСЛЬОНОВІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ