Електронна скринька та електронне спілкування

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

§ 18. Електронна скринька та електронне спілкування

 Електронна скринька та електронне спілкування Данилку, ти чув про електронне листування?

 Електронна скринька та електронне спілкування

 Електронна скринька та електронне спілкуванняТак, я бачив, як мій тато, користуючись комп’ютером, створює листи та відправляє їх за допомогою підключення до мережі Інтернет своїм друзям. Але я не зовсім розумію, як це відбувається і для чого це потрібно.

 Електронна скринька та електронне спілкуванняЗараз спробую тобі все пояснити.

З винаходом комп’ютера передавати повідомлення стало значно

простіше, а об’єднання комп’ютерів у Всесвітню комп’ютерну мережу надало змогу обмінюватися повідомленнями легше та швидше. Мережа Інтернет надає можливість користуватися багатьма її послугами: перегляд веб-сторінок, пошук інформації, отримання новин та інше. Однією з найпопулярніших її послуг стала електронна пошта.

Електронна пошта (англ. e-mail) – послуга мережі Інтернет, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, зображення, файли з музикою та відео, програми).

 Електронна скринька та електронне спілкуванняПотрібно обов’язково навчитися користуватися цією послугою

мережі Інтернет.

У мене виникло безліч запитань. Ось, наприклад, якщо лист, що надсилають поштовою установою, обов’язково має адресу й прізвище того, кому надіслано листа, то на яку адресу надсилають електронний лист?

 Електронна скринька та електронне спілкуванняЗараз пошукаємо відповідь на сторінках підручника.

Для організації поштової служби в мережі Інтернет існують спеціальні комп’ютери, що називаються поштовими серверами1. На поштових серверах розмішуються електронні скриньки.

Кожна електронна скринька має свою адресу. Адреса складається з двох частин: умовного імені користувача та назви поштового сервера, – вони відділяються одне від одного спеціальним знаком – @. Електронну адресу записують без пропусків латиницею, цифрами і знаками: “.”, “-“, “_”. На одному поштовому сервері не може бути двох скриньок з однаковими назвами.

Наприклад:

Danilo@i. ua

Danilo – це назва, яку надав своїй електронній скриньці користувач, а і. uа – назва поштового сервера, на якому було створено скриньку. Повідомлення, що надіслано за цією адресою, будуть передані на комп’ютер з іменем і. uа користувачу на ім’я Danilo (малі та великі літери не розрізняються).

1 Сервер може бути як комп’ютер, так і програма. Сервер як комп’ютер – це комп’ютер у мережі, що надає користувачам свої ресурси (зберігає дані, дає доступ до програм, що на ньому встановлено, та інше).

Kompushko@ukr. net

Kompushko – це назва, яку надав своїй електронній скриньці користувач, а ukr. net – назва поштового сервера, на якому було створено скриньку.

 Електронна скринька та електронне спілкуванняОй, а я чув, як знак @ мої друзі називають “собачкою”.

 Електронна скринька та електронне спілкування

Так, але це назва розмовна. Таку назву використовують в Україні, а от, наприклад, в інших країнах цей знак має назви “мавпа”, “хвіст кішки”, “струдель”, “гусінь”, “равлик” та інше.

 Електронна скринька та електронне спілкуванняА як же створюються електронні скриньки?

 Електронна скринька та електронне спілкуванняЄ різні способи. Один з них – це відкрити веб-сторінку з послугою електронної пошти й зареєструвати свою поштову скриньку. Реєструючи свою поштову скриньку, користувач вигадує нік для своєї скриньки та обов’язково створює пароль.

Пароль – це секретна послідовність символів, що вводиться для підтвердження доступу до інформаційної системи, у даному випадку до електронної пошти. Наявність пароля захистить твоє листування від сторонніх осіб.

Запитання та завдання від Комп’юшка

1. Поясни, що таке електронна пошта.

2. Порівняй електронну пошту з відправленням повідомлень звичайною поштовою установою.

3. Укажи, на якому поштовому сервері було створено запропоновані поштові скриньки.

A) Sasha-bokser@i. ua

В) Ivanov@i. ua

Д) Studiya_tancyu@yandex. ru

Б) Shkola36@ukr. net

Г) Katerina@yandex. ru

Е) Cirk@i. ua

 Електронна скринька та електронне спілкування

4. Установи відповідність між електронною адресою та висловлюванням.

 Електронна скринька та електронне спілкування


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Електронна скринька та електронне спілкування - Інформатика


Електронна скринька та електронне спілкування