Феодалізм

НАРОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО СВІТУ, ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО РОЗВИТКУ

§ 3. Середньовічне європейське суспільство

1. Феодалізм

Феодальний лад сформувався на теренах Європи в результаті взаємодії пізньо – римських світоглядних засад із суспільними відносинами, що утверджувалися в середовищі варварів.

Він прийшов на зміну рабовласництву і панував у Західній Європі з V до XV ст. У його основі – власність феодала на землю і залежність (поземельна й особиста) селян від нього. За користування землею селяни несли повинності: вони виконували

різноманітні роботи в господарстві феодала (рента відробіткова, панщина), приносили йому продукти харчування і ремісничі вироби (натуральна рента або оброк), а також працювали на так званих “громадських роботах” (ремонтували мости, мури, будували замки тощо). Було ще ряд прав, що належали феодалу, зокрема, право “мертвої руки”, тобто вирішення умов успадкування після смерті селянина.

Назва “феодалізм” походить від слова феод – земельнии маєток із залежними селянами, який васал отримував від сеньйора за вірну службу. Спочатку феод був умовним володінням, а згодом став спадковим і передавався від батька до сина.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Феодалізм - Історія


Феодалізм