Фінанси міжнародні

Фінанси міжнародні – система міжнародних фінансових відносин між національними суб’єктами економічної діяльності, державами та міжнародними організаціями і фінансово-кредитними інститутами, що виникають у сфері обміну та розподілу з приводу формування і використання на різних рівнях світового господарства централізованих грошових фондів. У сфері обміну такі відносини пов’язані з міжнародною торгівлею товарами і послугами, міжнародним рухом капіталів і міжнародною міграцією робочої сили, наданням міжнародних кредитів та ін.

У політекономічному контексті Ф. м. – це відносини економічної власності між державою і національними суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, з одного боку, і міжнародними організаціями (в т. ч. фінансово-кредитними) та іншими державами – з іншого, з приводу виплати обов’язкових платежів, а також функціонування і розвитку валютного ринку. Основними підсистемами Ф. м. є валютний ринок, фінанси міжнародних організацій і міжнародних фінансово-кредитних інститутів, найважливішим серед яких є валютний ринок. Цілісність та організованість Ф. м. забезпечує валютне регулювання (див. Валютне регулювання).
Фінансову діяльність міжнародні організації провадять у процесі формування (за рахунок внесків країн, що входять до цих організацій) і використання бюджету та цільових фондів. Так, доходи бюджету країн ЄС (на рівні 1,2% загального обсягу їх ВНП) формуються за рахунок мита і сільськогосподарських податків на імпортні продукти з третіх країн, а також з податків на додану вартість, які встановлюються щодо єдиного об’єкта оподаткування за однаковою для всіх країн ставкою, що не перевищує 1,4%.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Фінанси міжнародні - Економічний словник


Фінанси міжнародні