ФІЗАЛІС – ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

ФІЗАЛІС

Інша назва – мексиканський томат – однолітня трав’яниста рослина родини пасльонових. Є родичем картоплі та помідорів. Як культурна рослина культивуються два різновиди фізаліса: овочевий і ягідний. Овочевий інакше називають суничним. Він має великі зелені або жовто-зелені плоди. У ягідного фізаліса плоди дрібні, солодкі, жовтуваті.

У фізалісі міститься багато цукрів, велика кількість пектинових (желейних) речовин, тому його використовують для виготовлення

мармеладу, пастили, варення, цукатів. Уживають фізаліс також у соліннях, салатах, маринадах. Фізаліс використовують у їжу як свіжим, так і сушеним. Сушений фізаліс нагадує за смаком родзинки.

Як лікарська рослина фізаліс використовується при нирковокам’яній і сечокам’яній хворобі, подагрі, суглобному ревматизмі.

Фізаліс вирощують розсадним і безрозсадним способом. Росте на будь-яких грунтах, але потребує гарного освітлення й не переносить холодів. Розсаду вирощують так само, як і розсаду помідорів. У віці 25-30 днів її висаджують у відкритий грунт із площею живлення 80×80 см, якщо в гніздо

висаджують 2 рослини овочевого фізаліса, і 70×50 см, якщо висаджують по одній рослині овочевого фізаліса. Садіння розсади ягідного фізаліса роблять рядовим способом з відстанню між рослинами 30 см і між рядами – 70 см. Подальша технологія вирощування фізаліса така ж, як і у помідорів.

Збирають плоди фізаліса вибірково, у міру дозрівання. З однієї рослини за се30н можна одержати 1,5-2,5 кг ягід (овочевий фізаліс) і 1-2 кг (ягідний фізаліс).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


ФІЗАЛІС – ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ - Рослинництво


ФІЗАЛІС – ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ