Фізична культура і спорт

Тема 6. УКРАЇНА В УМОВАХ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

§ 32. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ В РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

6. Фізична культура і спорт.

Україна завжди мала добрі спортивні традиції. Так, із 639 олімпійських медалей, завойованих радянськими спортсменами, на рахунку українських – 444, з них 196 золотих.

Після здобуття незалежності в Україні було створено Національний олімпійський комітет (НОК) України та 120 національних федерацій різних видів спорту.

Щоб виявляти кращих фізкультурників і спортсменів в Україні розроблений календар спортивних змагань олімпійського

чотириріччя. До нього входять спартакіади школярів, юнацькі та молодіжні літні та зимові спортивні ігри, універсіади (змагання спортсменів-студентів), всеукраїнські літні та зимові спортивні ігри, національні чемпіонати й першості, клубні змагання. На жаль, ринкові умови згубно позначаються на стані фізичної культури – однієї з передумов фізичного здоров’я народу.

Оксана Баюл

Андрій Шевченко

Заради підтримки свого престижу в очах світової громадськості держава частково фінансує професійний спорт, який займає доволі

високі позиції у світі. Так, на Олімпійських іграх 2008 р. українські спортсмени посіли 11-е місце серед 81 країн-учасниць, які здобули хоча б одну медаль. В активі української олімпійської збірної 27 медалей – 7 золотих, 5 срібних і 15 бронзових. На трьох попередніх літніх олімпіадах українські спортсмени здобули по 23 медалі.

Перше олімпійське золото для незалежної України виборола на зимових Олімпійських іграх 1994 р. у Ліллі – хаммері Оксана Баюл (фігурне катання). Завдяки наполегливості та волі до перемоги стали олімпійськими чемпіонами Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика). Катерина Серебрянська (художня гімнастика), Яна Клочкова (плавання). Здобули світове визнання Сергій Бубка (легка атлетика), Андрій Шевченко (футбол) та інші спортсмени.

Найбільших успіхів на боксерському ришу здобули брати Віталій і Володимир Клички, яким сьогодні немає рівних у світі. Професійна футбольна команда “Динамо” (м. Київ) двічі ставала учасницею чвертьфінальних змагань Кубка ліги чемпіонів Європи. Чвертьфіналу досягла й українська збірна з футболу, зайнявши восьме місце на чемпіонаті світу 2006 р. Останній кубок УЄФА здобув донецький футбольний клуб “Шахтар”.

Разом із тим стан фізкультури і спорту в Україні потребує більшої уваги і держави, і Суспільства.