Форматування тексту

ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ НА КОМП’ЮТЕРІ

§ 8. Форматування тексту

 Форматування тексту Я вже розповідав тобі, Данилку, у чому відмінність між програмами “текстові редактори” та програмами “текстові процесори”. Чи пам’ятаєш ти цю відмінність?

 Форматування тексту У програмах, що мають загальну назву “текстовий редактор”, можна тільки вводити тексти та редагувати їх, а ось програми “текстові процесори” мають значно більше можливостей.

 Форматування текстуУсе правильно. Сьогодні я тебе навчу форматувати

текстові символи й абзаци у програмі Microsoft Word.

Нагадую! Форматування – це процес зміни властивостей об’єктів текстового редактора.

Наприклад, у третьому класі, вивчаючи тему “Електронні презентації”, ти навчився змінювати властивості текстових символів: колір, розмір, шрифт, накреслення. Сьогодні на уроці ми повторимо, як відбувається форматування текстових символів, і навчимося форматувати абзаци.

Пам’ятай! Перед тим як змінювати властивості текстових символів, тобто здійснювати їх форматування, текстові символи потрібно виділити.

Прийоми виділення різних фрагментів

тексту

– Для виділення довільного фрагмента тексту за допомогою комп’ютерної миші потрібно встановити вказівник на початок текстового фрагмента і, затиснувши ліву клавішу миші, провести вказівник до кінця текстового фрагмента.

Прилад виділеного фрагмента тексту

 Форматування тексту

– Для виділення довільного фрагмента тексту за допомогою клавіатури потрібно встановити курсор на початок текстового фрагмента і, затиснувши клавішу Shift, указати за допомогою клавіш керування курсором кінець текстового фрагмента.

– Для швидкого виділення одного слова можна встановити на нього вказівник миші й виконати подвійне клацання лівою клавішею миші.

– Для швидкого виділення одного абзацу можна встановити на нього вказівник миші й виконати потрійне клацання лівою клавішею миші.

– Для виділення всього тексту можна натиснути комбінацію клавіш  Форматування тексту

Здійснити форматування текстових символів у текстовому процесорі Microsoft Word можна за допомогою групи кнопок “Шрифт” на вкладці “Головна”.

 Форматування тексту

 Форматування тексту Форматування тексту Перед тим як ознайомитися з прийомами форматування абзаців, пропоную визначити деякі властивості абзацу.

Данилку, розглянь поданий текст й опиши властивості кожного абзацу.

 Форматування тексту

 Форматування текстуЗаголовок тексту – це перший абзац, і він розташований посередині меж абзацу, тобто відстань від першої літери до лівого поля і від останньої до правого поля – однакова.

 Форматування текстуЦе означає, що цей абзац має вирівнювання “по центру”.

 Форматування текстуУ другому абзаці в усіх рядках перші слова розташовані рівно з лівого поля документа, а останні слова рядка – на різній відстані від правого поля.

1 Легенда Придністров’я ( Http://proridne. org/ ).

 Форматування текстуЦе означає, що цей абзац має вирівнювання “за лівим краєм”.

 Форматування текстуУ третьому абзаці всі слова розташовані з правого поля документа. Напевно, у цьому абзаці вирівнювання “за правим краєм”.

 Форматування текстуТи все правильно зрозумів!

 Форматування текстуА ось із четвертим абзацом не зовсім усе зрозуміло: правий край рівний і лівий теж можна назвати рівним, окрім першого рядка.

 Форматування текстуДійсно, цей абзац має вирівнювання “за шириною”, усі слова рівномірно розподіляються між правим і лівим полями документа.

Як ти вже зрозумів, абзац має таку властивість, як вирівнювання, і воно буває “за лівим краєм”, “по центру”, “за правим краєм”, “за шириною”. Але це не єдина властивість абзацу. Абзац також може мати відступ від правого поля, відступ від лівого поля та окремо відступ для першого рядка. У четвертому абзаці нашого прикладу перший рядок має відступ  Форматування тексту

Розглянь подані приклади, що демонструють абзаци з різними налаштуваннями.

 Форматування тексту

 Форматування текстуЦікаво, як же змінювати ці властивості абзаців?

 Форматування текстуУважно ознайомся з пам’яткою, яку я тобі підготував.

Форматування абзаців

Пам’ятай! Для того щоб змінити властивості одного абзацу, достатньо встановити текстовий курсор у цей абзац, а для одночасної зміни властивостей декількох абзаців їх потрібно виділити (інакше комп’ютер не зрозуміє, з якими об’єктами потрібно виконати зміни).

Змінити вирівнювання абзаців можна за допомогою кнопок, що розташовані у групі “Абзац” вкладки “Головна”.

 Форматування тексту

Для того щоб змінити відступи абзацу, можна використовувати маркери, що розташовані на лінійці, яка знаходиться нижче стрічки з вкладками.

 Форматування тексту

Для переміщення маркера на лінійці потрібно встановити на нього вказівник миші і, затиснувши ліву клавішу, перемістити по лінійці.

Наприклад:

 Форматування тексту

Запитання та завдання від Комп’юшка

1. Назви властивості текстових символів, що можна змінювати в текстовому процесорі Microsoft Word.

2. Назви властивості абзацу.

3. Назви дії, які потрібно виконати для здійснення фор – матування текстових символів.

4. Назви способи виділення тексту.

5. Створи документи за зразком.

 Форматування тексту

6. Створи документ за зразком (за потребою використовуй переклад1).

 Форматування тексту

1КОЛЬОРОВА ПІСНЯ

Оранжева морква, жовта груша,

Зелена трава і коричневий ведмідь.

Фіолетова слива, синє небо.

Чорний капелюх відьми

І червоний вишневий пиріг.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


Форматування тексту - Інформатика


Форматування тексту