ГЕНЕТИКА ТА СЕЛЕКЦІЯ

Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА

ГЕНЕТИКА ТА СЕЛЕКЦІЯ

Генетика – наука про спадковість і мінливість організмів.

Спадковістю називається властивість повторювати в ряді поколінь ознаки і забезпечувати специфічний характер індивідуального розвитку. Завдяки спадковості батьки і потомки мають подібний тип біосинтезу, який визначає подібність у хімічному складі тканин, характері обміну речовин, фізіологічних функцій, морфологічних ознак та інших особливостей. Унаслідок цього кожний вид організмів

відтворює себе із покоління в покоління.

Мінливість – здатність організмів набувати нові ознаки, що відсутні у батьківських форм. Відбувається це тому, що властивості і ознаки кожного організму – це результат взаємодії спадкової інформації і конкретних умов зовнішнього середовища, які можуть впливати як на зміну спадкових задатків, так і на варіабельність виявлення їх.

Генетика як наука виникла внаслідок практичних потреб. При розведенні домашніх тварин і культурних рослин здавна використовувалась гібридизація. Порівнюючи гібриди з первісними формами, практики давно помітили деякі особливості успадкування ознак. Англійський дослідник Чарлз Дарвін надавав великого значення вивченню закономірностей спадковості й мінливості та встановив, що вони лежать в основі еволюції органічного світу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ГЕНЕТИКА ТА СЕЛЕКЦІЯ - Довідник з біології


ГЕНЕТИКА ТА СЕЛЕКЦІЯ