Гігієна органів дихання

Відповіді на питання до екзамену з курсу Основи біології та генетики

Гігієна органів дихання.

Для збереження здоров’я необхідно підтримувати нормальний склад повітря в житлових, навчальних, громадських і робочих приміщеннях, постійно їх провітрювати. Зелені рослини, вирощувані в приміщеннях, звільняють повітря від надлишку вуглекислого газу і збагачують його киснем. На підприємствах, де повітря сильно забруднюється пилом, використовуються промислові фільтри, спеціалізована вентиляція, люди працюють у респіраторах – масках

з фільтром для повітря.

Велику шкоду організму наносить паління, тому що в тютюні та тютюновому димі міститься нікотин – сильна рослинна отрута, що діє негативно на центральну нервову систему. Шкідлива дія нікотину на органи дихання проявляється в зменшенні життєвої ємності легень, у хронічному подразненні слизових оболонок дихальних шляхів, що викликає хронічний бронхіт у тих людей, які палять. Паління завдає здоров’ю великої шкоди, систематично отруюючи організм нікотином та іншими отруйними речовинами. Деякі з них викликають ракові пухлини.

Серед хвороб, що уражають органи дихання,

є інфекційні, алергійні та запальні.

Попередити захворювання органів дихання можна самому, дотримуючись певних гігієнічних вимог.

1. У період епідемії інфекційних захворювань вчасно пройти вакцинацію (протигрипозну, протидифтерійну, протитуберкульозну та інші).

2. У цей період не слід відвідувати багатолюдні місця (концертні зали, театри й ін.).

3. Дотримуватися правил особистої гігієни.

4. Проходити диспансеризацію, тобто медичне обстеження.

5. Підвищувати захисні сили організму, його стійкість до інфекційних захворювань шляхом загартовування, вітамінного харчування.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Гігієна органів дихання - Довідник з біології


Гігієна органів дихання