ГЛІД

ГЛІД – відомо 47 видів. Цю чудову медоносну рослину часто використовують у живоплотах, вона зустрічається майже повсюдно в дикому стані й у парках.

Це досить великий чагарник заввишки від 1 до 4 м. Кущі мають шипи й колючки в пазухах листя і на кінцях укорочених пагонів. Листя трилопатеве. Цвіте в травні – червні. Тривалість цвітіння – до 15 днів. Дає не тільки нектар, але й пилок.

Г. звичайний найвідоміший серед глодів. У посушливих місцях росте не дуже добре, тому що вимагає вологи. Найпоширеніший на території України. У нього невеликі

тонкі та прямі шипи. Плоди з 2-3 кісточками, у гібридних форм – частіше 1. М’якоть плодів борошниста.

Г. звичайний висаджують для створення однорядних огорож, які утворюються переплетенням головних гілок рослин. Рослини саджають на відстані ЗО см, а на другий рік обов’язково зрізують на 6-10 см від землі. Після цього з’явиться велика кількість сильних пагонів, з яких залишають два, найбільш придатні для переплетення. Інші пагони зрізують наприкінці липня. На наступну весну дві залишені гілки укорочують до половини, щоб викликати більше бічних пагонів.

Верхній, або найдужчий пагін, що виріс

на кінці підтятої гілки, служить для її продовження й для правильного сіткоподібного переплетення. На третю весну провідну гілку укорочують до другого або середнього бруска шпалер, а всі бічні пагони зрізують до 6-10 см, щоб утворилася велика кількість гілок, що заповнять собою чарунки сітки. На четвертий рік процедуру повторюють. До цього періоду кущ виросте до 1,5 м, його підріжуть ножицями. Товщина таких плетених огорож ледь досягає 20 см, вони займають мало місця, але вимагають значного догляду.

Якщо правильно доглядати за такою огорожею, то через 5- 6 років крізь неї не проскочить жоден маленький звірок, а через 11 років вона стане неймовірно міцною.

Розмножується Г. насінням, що перед посівом піддають стратифікації.

Г. криваво-червоний, або сибірський, відрізняється від інших Г. тим, що більш морозостійкий і менш вимогливий до світла. Росте в розріджених лісах і на берегах рік у вигляді великого чагарнику й рідше деревцем, висота якого може досягати 5 м. Пагони міцні, пурпурно-коричневі, з товстими, прямими колючками завдовжки до 4,0 см. Квітки білі, тичинки з пурпурними пильовиками. Плоди яскраво-червоного кольору, з борошнистою м’якоттю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


ГЛІД - Бджільництво


ГЛІД