Глобалізація управлінських функцій

МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Розділ 1
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІКИ

1.2. ГЛОБАЛІЗАЦІЯ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ 1.2.7. Глобалізація управлінських функцій
Ще не так давно управлінський персонал неодмінно мав розташовуватися в одному приміщенні з керівництвом. У результаті телекомунікаційної революції ця умова не є обов’язковою. Президенту компанії нині все одно, де робоче місце його підлеглих – на сусідньому поверсі хмарочоса чи за тисячі кілометрів від нього. Комп’ютер допомагає взаємодії керівництва

і управлінського апарату. Транснаціональні корпорації працевлаштовують значну кількість місцевих програмістів, клерків, комп’ютерних операторів і телекомунікаційних експертів (інакше кажучи – “білих комірців”) безпосередньо у країнах, що розвиваються. Робоча сила в цих країнах висококваліфікована і водночас дешева. Якщо у Каліфорнії програміст одержує щорічно 60-100 тис. дол., то на Тайвані – 25 тис. дол., а в Індонезії або Китаї – 10 тис. дол. Крім того, робоча сила у країнах, що розвиваються, не лише дешевша, а й слухняніша.
У недалекому минулому американські компанії переміщували свої
управлінські апарати з центрів великих міст до приміських зон, бо утримувати управлінців там було дешевше.
У ряді країн, що розвиваються, е відносний надлишок висококваліфікованої робочої сили, якість якої не поступається західній. Наприклад, в Індії щорічно закінчують університети більше фахівців, ніж у США та Канаді разом. Ця країна має понад 100 тис. інженерів і техніків у сфері комп’ютерного програмування.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Глобалізація управлінських функцій - Довідник з економіки


Глобалізація управлінських функцій