Мета: сформувати поняття густини речовини, одиниці виміру, навичок її обчислення; формувати вміння аналізувати умову задачі та грамотно її оформлювати.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання та наочність: різні тіла (однакового об’єму, але різної маси, однакової маси, але різного об’єму).
Відеофрагмент: за темою уроку (наприклад, стискання газу під поршнем).
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Аналіз виконання лабораторної роботи
ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
Запитання
– Які властивості тіла характеризує маса?
– Назвіть одиницю маси.
– Що приймають за еталон маси?
– Як виміряти масу тіла?
– Як виміряти об’єм тіла?
– Чи однакову масу мають два циліндри однакового об’єму, але виготовлені із міді та алюмінію?
IV. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
– Означення густини речовини. ЇЇ фізичний зміст.
– Формула для обчислення густини речовини
– Одиниця густини речовини
Опорний конспект
P = , m = pV, V =


V. Закріплення нових знань і вмінь
– Густина цинку дорівнює 7100 кг/м3. Поясніть, що це означає.
– Дві кулі однакової маси виготовлені з сосни та чавуну. У якої кулі більший радіус?
– Розв’яжіть задачі.
– У акваріум довжиною 30 см, шириною 20 см налили воду до висоти 25 см. Знайдіть масу води в акваріумі.
– Який шлях зможе проїхати машина, використавши 80 л бензину, якщо на 50 км вона споживає 5 кг бензину?
– Шматок сплаву складається з 400 см3 срібла та 500 см3 міді. Чому дорівнює густина сплаву?
VI. Підбиття підсумків уроку
VII. Домашнє завдання
– Завдання за підручником. Вивчити конспект, § 10 , 11, стор.72 вправа письмово.
– Завдання за задачником:
– Додаткове завдання. Знайдіть густину шматка сплаву зі свинцю та олова, якщо маса свинцю у сплаві дорівнює 600 г, а олова – 300 г