Імперія Гуптів

 Імперія Гуптів

 Імперія Гуптів

 Імперія Гуптів

ІНДІЯ КИТАЙ

§ 20. Індія

1. Імперія Гуптів

1. Покажіть на карті Індію.

2. Як впливають географічні умови на заняття населення?

3. Назвіть найдавніші міста на річці Інд.

4. Які’релігії були поширені в Індії?

5. Як і коли виник буддизм? Назвіть основні положення буддизму.

6. Згадайте, що таке касти, варни? Як поділяються варни? Що спричиняє поділ суспільства на касти? Про що це свідчить?

7. Хто такі раджі?

На світанку Середньовіччя

Індія складалася з багатьох невеликих країн найрізноманітніших типів. Кордони між ними змінювалися ще швидше, аніж династії і раджі (князі), які там правили. У Північній Індії сформувалося велике державне об’єднання – Магадха. Воно займало територію навколо середньої течії річки Гангу. Піднесення Магадхи почалося наприкінці III ст., коли при владі утвердився Гупта, який прийняв титул махараджі (великого царя). Саме він започаткував династію Гуптів. Значне посилення Магадхи відбулося за правління його онука Чандрагупти (320)-335), який об’єднав Північну Індію. Держава Гуптів перетворилася на одну з найбільших
імперій раннього Середньовіччя на Сході.

У VI ст. імперія Гуптів, що проіснувала близько двох століть, занепала. Остаточного удару їй завдало нашестя ефталітів (білих гунів), які прийшли з Центральної Азії. Після тривалих воєн у 528 р. гупти розбили армію ефталітів і поклали край вторгненням. Але це протистояння послабило імперію Гуптів і вона невдовзі зникла. На її уламках постало безліч менших країн, які стали легкою здобиччю для загарбників.

На індійські території неодноразово нападали араби. Починаючи з XI ст., ці землі хотіли завоювати тюркські мусульмани. У 1001 р. правитель міцної і войовничої тюрко-іранської держави Газневідів султан Махмуд Газневі здійснив свій перший похід в Індію. Легка перемога й багата військова здобич спонукали його продовжувати напади. У наступні роки він спустошував Індію ще 16 разів. Махмуд повертався додому в супроводі десятків тисяч полонених і переповнених золотом, сріблом та коштовностями караванів. Його столиця – місто Газні – розрослася розкішними будівлями, більшість яких спорудили індійські ремісники-бранці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


Імперія Гуптів - Історія


Імперія Гуптів