Інтернет

ПОШУК ДАНИХ ІНТЕРНЕТІ

§ 12. Інтернет

 Інтернет Данилку, сьогодні я підготував для тебе цікаву історію.

 Інтернет

1. Колись дуже давно люди жили без електрики і відповідно не мали тих пристроїв, що нині так полегшують життя людини.

2. Передавання повідомлень було справою складною і тривалою.

 Інтернет

3. Завдяки винаходу електрики з’явилися перші пристрої, що полегшили та прискорили передавання повідомлень на відстань.

 Інтернет

Телеграф Радіо Телефон

Телебачення

4. Та людство не зупинялось у своїх винаходах – для швидкого опрацювання інформації було створено комп’ютер. Примітка. Перший комп’ютер в Україні розробив Сергій Лебедєв.

5. Комп’ютер стрімко увірвався в життя людини. Переваги зберігання та опрацювання інформації за допомогою комп’ютера були очевидні.

 Інтернет

6. І науковці замислилися, якщо комп’ютер вправно допомагає людині опрацьовувати та зберігати великі обсяги інформації, то, може, він впорається і зі швидким передаванням даних. От вони й вирішили об’єднати кілька комп’ютерів,

створили першу у світі комп’ютерну мережу.

7. Передавання повідомлень на відстань за допомогою комп’ютера відкрило для людства багато нових можливостей, тому комп’ютерна мережа почала швидко розростатися: від десятка з’єднаних комп’ютерів до сотні, від сотні до тисячі й так далі.

 Інтернет

 ІнтернетОсь таким чином було створено всесвітню комп’ютерну мережу, яка тепер має назву – Інтернет.

Інтернет – це всесвітня комп’ютерна мережа.

 ІнтернетТак, мені розповідав тато, що завдяки такому об’єднанню комп’ютерів кожен користувач Інтернету має доступ до величезної кількості різноманітних даних.

Я можу, не виходячи з дому, ознайомитися з малюнками, текстами, музикою та іншими даними, що зберігаються в комп’ютерах по всьому світу. Сьогодні до всесвітньої мережі під’єднано школи, лікарні, бібліотеки, музеї, наукові інститути та інші установи і окремих користувачів.

 ІнтернетОкрім доступу до різної інформації, створення всесвітньої мережі надало можливість миттєво передавати повідомлення на будь-яку відстань між об’єднаними комп’ютерами. Така послуга називається електронною поштою.

Також використовуючи спеціальні програми та під’єднані до комп’ютерів камери, можна спілкуватися з людьми, що мешкають у різних куточках світу, і при цьому не тільки їх чути, а й бачити.

 Інтернет

 ІнтернетА ще мій татусь використовує Інтернет для отримання новин, розміщення оголошень, покупки та продажу товарів тощо. Як люди раніше жили без Інтернету?

Тільки в мене виникло питання: як же об’єднали комп’ютери всього світу? Це що, від кожного комп’ютера було протягнуто мережевий кабель?

 ІнтернетНі, з’єднувати комп’ютери мережевим кабелем дуже дорого. Тому спочатку для з’єднання вирішили використати телефонні дроти, які на той час уже існували. Оскільки комп’ютери і телефони опрацьовують різні сигнали, то для переведення сигналів використовують додатковий пристрій, який називається модемом.

 Інтернет

 ІнтернетСьогодні телефонні мережі використовують уже рідше. На заміну такому виду з’єднання прийшли сучасніші: радіохвилі, мобільний та супутниковий зв’язки.

 Інтернет

Запитання та завдання від Комп’юшка

1. Продовж речення: “Інтернет – це…”.

2. Назви пристрої, які раніше використовували для передавання повідомлень на відстань.

3. Поясни, які можливості ти матимеш після під’єднання до Інтернету, якщо:

А) твій товариш живе в іншому місті;

Б) ти хочеш зібрати відомості про особливості поведінки пінгвінів;

В) ти хочеш допомогти в організації шкільного свята.

4. Для чого використовують модем?

5. Як саме з’єднано комп’ютери у всесвітній мережі Інтернет?

6. Роздивись уважно малюнок і прокоментуй, що на ньому зображено.

 Інтернет

7. На малюнку наведено схему з’єднання комп’ютерів у мережу та відстань між комп’ютерами. Розрахуй най – коротший шлях для передавання даних з комп’ютера А на комп’ютер В.

 Інтернет


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Інтернет - Інформатика


Інтернет