Казка в музиці

Урок 18

Казка в музиці

Мета уроку: поглиблювати уявлення учнів про мову музики, роль засобів виразності у створенні різних музичних образів. Розвивати емоційну сферу школярів, уяву, творчі здібності. Виховувати потребу в спілкуванні з мистецтвом, показати ідеали Краси і Добра, втілені в балеті “Лускунчик”.

Очікувані результати: учні визначають роль засобів виразності у створенні різних музичних образів, порівнюють музичні твори за характером, розрізняють на слух звучання оркестру і окремих музичних інструментів, виразно

співають, пояснюють термін “балет”.

Обладнання:

Тип уроку: комбінований; поглиблення теми, засвоєння нових знань.

Домінанти уроку:

– казкові образи в музиці;

– балет.

1. Організаційний етап

1.1. Вхід до класу під музику.

1.2. Перевірка присутності учнів:

Кількість за списком _____,

Кількість присутніх на уроці _____,

Відсутніх _____.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.

2. Орієнтовний план уроку

2.1. Вхід до класу під “Марш” з балету П. Чайковського “Лускунчик”.

2.2. Музичне привітання.

2.3.

Розспівування. Поспівка “Завітайте всі до нас”.

2.4. Бесіда за темою уроку.

2.5. Слухання п’єси П. Чайковського “Баба Яга” з “Дитячого альбому” і “Танцю феї Драже” з балету “Лускунчик”.

2.6. Виконання творчого завдання.

2.7. Розучування пісні Я. Степового “Сніжинки”.

2.8. Виконання в русі пісні “Морозець” (муз. Б. Фільц) та інших зимових пісень.

2.9. Узагальнення.

3. Актуалізація опорних знань

3.1. Музичне привітання.

3.2. Розспівування.

3.3. Повторення матеріалу попереднього уроку.

3.4. Продовження роботи над піснею “Морозець” (Б. Фільц).

3.5 Виконання в русі вивчених зимових пісень.

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Повідомлення теми уроку.

4.2. Мотиваційна бесіда.

На прикладі творів П. Чайковського розглянемо роль засобів виразності музики у створенні різних музичних образів. Ми вчимося розуміти мову музики, щоб стати справжніми слухачами й цінителями музичного мистецтва.

5. Етап засвоєння нових знань

5.1. Бесіда за темою уроку.

5.2. Слухання п’єс П. Чайковського “Баба Яга” з “Дитячого альбому” і “Танець феї Драже” з балету “Лускунчик”.

Визначення особливостей музики.

5.3. Перегляд відеоматеріалу: “Танець феї Драже” з балету “Лускунчик” і п’єса “Баба Яга” з мультфільму “Дитячий альбом”.

5.4. Розучування пісні “Сніжинки” (муз. Я. Степового). Виконання з ігровими рухами. Музикування.

МАРШ

(З балету “Лускунчик”)

Музика П. Чайковского

 Казка в музиці

 Казка в музиці

6. Узагальнення та закріплення знань

– З якою музикою учні познайомилися на уроці? Чим вона їм сподобалася і запам’яталася?

– Про яких казкових персонажів розповіла музика П. Чайковського?

– Які засоби виразності допомогли створити яскраві музичні образи?

– Де можна побачити балет?

– Які особливості балету запам’ятали учні?

– За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.

7. Підбиття підсумків уроку

Музика створює різні музичні образи. Мова музики, як і мова людини, дуже виразна, але її треба вчитися розуміти.

8. Домашнє завдання

Слухати музику.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Казка в музиці - Плани-конспекти уроків по музиці


Казка в музиці