КІНО – Українська культура у 30 роки

ІСТОРІЯ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Розділ VIII

Українська культура у 30-ті роки

КІНО

30-ті роки стали періодом звукового кіно, періодом становлення і утвердження українського кіномистецтва. У 1933- 1938 рр. Київська кіностудія “Українфільм” та Одеська випустили 55 фільмів.

На Київській кіностудії І. Савченко поставив фільми “Вершники” (за романом Ю. Яновського) та “Богдан Хмельницький” (за сценарієм О. Корнійчука). М. Донськой екранізував твори М. Горького “Дитинство”, “В людях” і “Мої університети”. В. Браун

у 1939 р. знімає фільм “Моряки”. Знімаються історичні та історико-революційні фільми “Дума про козака Голоту”, “Щорс” (режисер О. Довженко), “Червона хустина” за однойменним твором А. Головка та “Останній порт” за драмою О. Корнійчука “Загибель ескадри”. Фільми “Коліївщина” і “Прометей” режисера І. Кавалерідзе були присвячені спільній боротьбі українського та російського народів проти соціального і національного гніту. Поряд із цим озвучувалися старі стрічки. Екранізуються драматичні та оперні спектаклі “Наталка-Полтавка” І. Котляревського, “Сорочинський ярмарок” і “Майська ніч” М. Гоголя та “Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


КІНО – Українська культура у 30 роки - Довідник з культурології


КІНО – Українська культура у 30 роки