Урок № 3 8
Тема. Множення і ділення дробів
Мета: перевірити рівень засвоєння знань і вмінь з теми “Множення і ділення дробів”.
Тип уроку: перевірка й корекція знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Умови тематичної контрольної роботи
Варіант 1
1. Виконайте дії: а) ; б); в); г); д); е).
2. Відстань між двома містами 350 км. Автомобіль проїхав відстані.
3. Довжина прямокутника 108 см, що становить його ширини. Обчисліть ширину прямокутника.
4. Розв’яжіть рівняння: а) ; б) .
5. Виконайте дії: .
6. Розв’яжіть рівняння .
7. Чотири бригади зібрали 1680 кг цибулі. Перша бригада зібрала усієї цибулі, друга – 34 % решти, третя – в 1 раза більше, ніж друга. Скільки цибулі зібрала четверта бригада?
Варіант 2
1. Виконайте дії:
2. У класі 32 учні, з них становлять хлопці. Скільки хлопців у класі?
3. Було зібрано врожай з 28 га поля, що становило площі поля. Яка площа всього поля?
4. Розв’яжіть рівняння: а) ; б) .
5. Виконайте дії: .
6. Розв’яжіть рівняння
7. За чотири дні зі складу було вивезено 4060 кг вугілля. Першого дня було вивезено усього вугілля, другого 35 % решти, третього в раза більше, ніж другого. Скільки вугілля вивезено за четвертий день?
II. Підсумки уроку. Обговорення відповідей
III. Домашнє завдання
Повторити скорочення дробів.
Розв’язання і відповіді
Варіант 1
1. а) ; б) 10; в) 2; г) ; д) ; е) 0,3 = .
2. 125 (км).
3. 84 (см).
4. а) ; б) 8.
5. .
6. ; ; .
7. 1)1680 – = 1260 (кг) – 1-ша бр.;
2) 1680 – 1260 = 420 (кг) – решта;
3) 420 – 0,34 = 42 – 3,4 = 142,8 (кг) – 2-га бр.;
4) 142,8 – 1 = 142,8 + 142,83 = 190,4 (кг) – 3-тя бр.;
5) 420 – (142,8 + 190, 4) = 86,8 (кг) – 4-та бр.
Відповідь. 86,8 кг.
Варіант 2
1. а) ; б) ; в) ; г) ; д) 3; е) .
2. 12 хлопців.
3. 48 га.
4. а) 8,1; б) 2.
5. .
6. ; ; .
7. 1) 4060 – =1160 (кг) – вугілля 1-го дня;
2) 4060 – 1160 = 2900 (кг) – решта;
3) 2900 – 0,35 = 1015 (кг) – 2-го дня;
4) 1015 – 1 = 1160(кг) – 3-го дня;
5) 2900 – (1015 + 1160) = 725 (кг) – 4-го дня.
Відповідь. 725 кг.