Можливості людини

ЛЮДИНА

& 5. Можливості людини

Повтори те, що знаєш

Чи можна назвати особистістю людину, яка самостійно приймає рішення й бере на себе відповідальність за свої вчинки? Чому?

Що може робити тільки людина? Обери відповідні слова з поданих: стрибати, літати, плавати, зростати, розвиватись, дихати, думати, створювати, бачити, читати, їсти, пізнавати.

Поділися своїми думками

Розглянь малюнки.

 Можливості людини

Чому людина змогла полетіти?

Я хочу дізнатися

Які можливості має людина?

Знайди в словничку

(с. 139) слово можливість. Довідайся його значення.

Поясніть прислів’я.

Доки не впріти, доти не вміти.

Не силою треба боротися, а вмінням.

Хто що вміє, те і діє.

Ти вже знаєш, що від народження кожна людина має певні здібності. Одні гарно співають або малюють, інші швидко рахують або вправно рухаються. А є такі, що вміють створювати красиві вироби, які дивують інших. Але свій дар треба розвивати. Щоб удосконалити свої здібності, треба мати бажання, бути працелюбним і наполегливим.

Прикладом

працелюбності й наполегливості є видатний український письменник Іван Франко. Він народився в невеликому селі на Галичині. У дитинстві в батьківській кузні він прислухався до розповідей простих людей. Співчуття до бідних і покривджених великий Каменяр проніс крізь усе своє життя.

Івана Франка називають титаном праці, бо саме завдяки наполегливості він досяг великих успіхів: став відомим письменником і казкарем, громадським діячем, перекладачем.

 Можливості людини

 Можливості людини

Галина Уланова народилася в Санкт-Петербурзі в сім’ї артистів балету.

Уже в дев’ять років вона вступила до Петроградського хореографічного училища. Дівчина зрозуміла, що життя балетного артиста – це постійна важка праця. Вона вражала всіх своєю завзятістю й працьовитістю. Найголовнішим словом у її житті стало “треба”. Зовсім скоро маленька балерина стала однією з перших учениць у класі.

Після хореографічного училища Галина Уланова почала танцювати в театрі опери та балету. Не все в неї виходило відразу добре, і вона знову й знову тренувалася так, що в кінці заняття рушник був мокрим від поту. Звичка старанно працювати і принесла їй успіх.

Шанувальники балету називали її богинею. Навіть на вершині слави вона, як і завжди, ставилася до себе дуже вимогливо: рано вставала, старанно працювала, ніколи не спізнювалася на репетиції, шанобливо ставилась до інших людей. Працюючи над роллю, багато читала.

 Можливості людини

Видатна балерина виховала чимало талановитих артистів балету. Учні згадують про неї як про доброго й терплячого вчителя.

Галина Уланова – єдина балерина, якій за життя було встановлено пам’ятники в Санкт-Петербурзі та Стокгольмі. У Голландії вивели сорт тюльпанів “Уланова”. У квартирі, де жила всесвітньо відома балерина, тепер музей Галини Уланової.

 Можливості людини

Якими рисами свого характеру Галина Уланова вражала оточуючих?

Яке слово стало для неї найголовнішим у житті? Закінчіть речення.

Галина Уланова стала знаменитою балериною, тому що…

Я дізнався, що

Кожна людина має великі можливості для досягнення будь-якої своєї мрії;

Для досягнення своєї мрії людина повинна мати бажання та бути працьовитою і наполегливою.

Я прагну

Наполегливо працювати, щоб досягти своєї мрії.
Можливості людини