МУЗИКА НЕ ЗНАЄ КОРДОНІВ

Урок 33. МУЗИКА НЕ ЗНАЄ КОРДОНІВ

Вступ

Ми подорожували різними країнами, які знаходяться або поряд з Україною, або на великій відстані від неї, та знайомилися з особливостями музичної культури кожної з них і дійшли висновку, що, навіть не знаючи мови твору, ми розуміємо музичну мову, яка в багатьох народів містить чимало спільних рис (хоча й існує національна своєрідність музики). Музична мова інтернаціональна.

Послухайте народну пісню і поміркуйте, чи українська вона.
Слухання музики
Індонезійська народна пісня

“Прогулянка з батьком”
Аналіз прослуханого твору

Ми прослухали індонезійську народну пісню “Прогулянка з батьком”. Цей твір підтверджує думку про інтернаціональність музичної мови, адже він має багато спільного з музикою інших народів.

Відомості про Індонезію – країну тисяч островів
Індонезію називають країною близько 13 з половиною тисяч островів. Цей великий острівний світ наче створює природний міст, що поєднує Азію з Австралією.

Індонезія відрізняється виключним багатством флори та фауни. Більша частина архіпелагу вкрита вічнозеленими джунглями, де тільки квіткових

рослин нараховується близько 24 тис. видів. Саме в індонезійських джунглях ще зберігся орангутанг – людиноподібна мавпа.

Індонезія славиться на весь світ величною спорудою – буддійським святилищем Боробудур, який свідчить про високий рівень розвитку матеріальної та духовної культури ще в далекі часи.

Столицею Індонезії є Джакарта – сучасне місто з висотними будівлями, розвинутою торгівлею та високою культурою.
Розучування індонезійської народної пісні “Прогулянка з батьком”
Караоке. Індонезійська народна пісня “Прогулянка з батьком”
Підсумки уроку
Сьогодні ми говорили про зрозумілість та інтернаціональність музичної мови і познайомилися з індонезійською народною піснею, характер якої близький музиці будь-якого народу.
МУЗИКА НЕ ЗНАЄ КОРДОНІВ