НАТЯГУВАННЯ ДРОТУ НА РАМКИ

НАТЯГУВАННЯ ДРОТУ НА РАМКИ – необхідне для надання стільникам стійкості, щоб вони не ламалися при викачуванні з них меду, при кочівлі пасік тощо. Дріт натягують як у вертикальному, так і в горизонтальному напрямках. На низько-широких рамках краще натягувати в горизонтальному напрямку, у вузько-високих – у вертикальному. Чим більший розмір рамки, тим більше дроту знадобиться. Для стандартних рамок натягують 4 ряди дроту, для зменшеної рамки багатокорпусного вулика досить буде 3 рядів, для магазинної напіврамки – 1-2 рядів.

Використовують

дріт луджений діаметром 0,4-0,5 мм. Промисловість випускає такий дріт у котушках.

Зазвичай у рамках натягують дріт у чотири ряди. З обох боків в бічних планках рамок, чітко посередині, роблять проколи, через які протягають дріт. Починають Н. д. з нижнього краю рамки. Дріт повинен бути пропущений за 1-1,5 см від верхнього бруска, три інші – на рівній відстані (близько 5 см) один від одного. Таке “центральне” натягування дроту забезпечить правильне будівництво стільникових чарунок однакової глибини з обох боків. Сильно натягувати дріт, щоб прогиналися планки рамок, не слід, але він також повинен

не провисати, а бути натягнутий, як струна.

У роботі використовують також котушкотримач, що фіксує дріт на котушці, не дозволяючи їй довільно розкручуватися. Виготовляють тримач котушки з тонколистової сталі (0,8 мм) завбільшки 135 х 75 х 55 мм.

Для того щоб отвори в бічних планках рамки знаходилися один від одного на однаковій відстані, використовують спеціальний шаблон з отворами для розмітки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


НАТЯГУВАННЯ ДРОТУ НА РАМКИ - Бджільництво


НАТЯГУВАННЯ ДРОТУ НА РАМКИ