НАУКА – Культура України в роки війни

ІСТОРІЯ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Розділ ІХ

Культура України в роки війни

НАУКА

З початком війни відбулось об’єднання кількох інститутів Академії наук України, які були евакуйовані на Схід. Переважна їх більшість, а також Президія АН України працювали в Уфі. На базі промислових підприємств продовжували працювати Інститут електрозварювання у Нижньому Тагілі, Інститут енергетики – у Копейську (Челябінська обл.), Інститут чорної металургії – у Свердловську, фізико-технічний інститут – в Алма-Аті. Усі вони мали тісні виробничі

зв’язки щонайменше з 300 промисловими підприємствами Російської Федерації, Казахстану.

Інститут електрозварювання АН УРСР, очолюваний відомим вченим Є. Патоном, досяг вагомих результатів у зварюванні корпусів танків Т-34, упроваджував цю технологію безпосередньо на 10 танкових заводах і 6 заводах, що виготовляли авіабомби.

М. Стражеско інтенсивно працював над вивченням ранової інфекції і ранового сепсису. Усі свої знання і досвід віддавав лікуванню поранених воїнів хірург-офтальмолог В. Філатов, який очолював Український інститут очних хвороб, що перебував у Ташкенті.

Важливі завдання

постали перед українською історичною наукою, яка була покликана роз’яснювати високі цілі визвольної війни, розкривати перед широкими масами героїчне минуле народу, його самовіддану боротьбу проти загарбників у різні періоди історії. За час евакуації було видано перший том чотиритомного підручника “Історія України” для вузів, що охоплював період з найдавніших часів до 1654 р., науково – популярний “Нарис історії України”, перший том “Наукових записок” Інституту історії і археології України АН УРСР.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


НАУКА – Культура України в роки війни - Довідник з культурології


НАУКА – Культура України в роки війни