НІЖ ПАСІЧНИЙ

НІЖ ПАСІЧНИЙ – призначений для зрізання кришечок трутневих чарунок, розпечатування медяних стільників, вирізання шматочків стільника, видалення воскових наростів (рис. 24). Бджоляр повинен мати кілька Н. п.: поки один із ножів використовується в роботі, інші нагріваються в гарячій воді, тому що роботу зі стільниками слід виконувати гарячим лезом. Н. п. складається з дерев’яної ручки й металевого леза, бажано з нержавіючої сталі. Лезо має бути заточене на всій довжині. Розміри Н. п.: 393 х ЗО х 45 мм; зі збільшеним лезом – 410 х 45 х 60 мм.

 НІЖ ПАСІЧНИЙ

class=""/>

Н. п. зручний тим, що ручка має “п’ятку”, тобто вона піднята над площиною леза. Така будова дозволяє зрізати печатку, не доторкаючись рукою до поверхні стільника. Н. п. зручний також тим, що заточений з обох боків, це зручно при вирізанні трутневого розплоду й маточників.

У роботі застосовуються також парові ножі й ножі з електричним приводом. їхня особливість у тому, що пара гумовою трубкою надходить у спеціальну порожнину, нагріваючи лезо, яке після розпечатування ним стільників залишається чистим і не пригорілим. Не можна при роботі зі стільниками прогрівати лезо ножа над

відкритим вогнем, тому що від цього пригоряє віск, псуються стільники й сам ніж. Електричний ніж можна зробити самому. Ручка Н. п. усередині має порожнечу, через яку до леза підводить електричний ізольований дріт; останній припаюють до спіралі-нагрівача, який, у свою чергу, безпосередньо нагріває лезо. Електричний струм підводить через трансформатор від звичайної електричної розетки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


НІЖ ПАСІЧНИЙ - Бджільництво


НІЖ ПАСІЧНИЙ