НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС

Урок 1. НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

Мета: повторити нумерацію чисел 1-100; вдосконалити обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості задачі; розвивати кмітливість, мислення учнів; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Ознайомлення з підручником “Математика”

2. Гра “Лічи через 3”

Торкнутися руками

ніг, плеснути в долоні – “три”. Торкнутися руками ніг, плеснути в долоні – “шість” і т. д.

3. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10

Завдання: знайти приклади з однаковими відповідями.

 НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1 100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

4. Гра “Розподіли”

– Прочитайте числа: 3; 13; 9; 1; 12; 10; 20; 7; 11; 15. Скільки серед чисел двоцифрових? одноцифрових?

5. Хвилинка каліграфії

– Запишіть всі числа шостого десятка.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні ми повторюватимемо нумерацію чисел від 1 до 100.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 3-4)

Завдання

1. Усне виконання завдання

– Порахуйте окремо червоні й зелені перчики. Скільки всіх перчиків?

Завдання 2. Усне виконання завдання

– Скільки всього паличок на кожному малюнку?

Завдання 3. Усне виконання завдання

– Назвіть усі числа другого десятка; четвертого десятка; десятого десятка.

Завдання 4. Самостійна робота

Під час перевірки учні називають пропущені числа.

– Скільки серед них чисел шостого десятка?

Завдання 5. Коментоване розв’язування завдання

Учні пояснюють, працюючи в зошитах, як кожне з поданих чисел записати за зразком у вигляді суми розрядних доданків.

Завдання 6

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

– Запишіть вирази та обчисліть їх значення.

1) Як утворити число 55, якщо маємо число, що йому передує?

2) Як утворити число 70 з числа, що йде за ним?

3) Скільки дістанемо, якщо від числа 93 відняти число його одиниць?

Завдання 7. Самостійна робота

Під час перевірки учні називають відповіді у порядку зростання. (2; 3; 9; 27; 29; 38; 50; 53)

Завдання 8

Учні з місця за кожним малюнком складають і розв’язують задачу. Змінюють умову першої задачі так, щоб вона розв’язувалася дією додавання.

Завдання 9*. Самостійна робота

Господар виростив 30 качок, 20 гусей і 40 кролів. Скільки всього птахів він виростив? (50) На скільки більше господар виростив птахів, ніж кролів? (50 – 40 = 10)

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

 НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1 100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

Перевірка

1 варіант: 14; 18; 6; 12.

2 варіант: 18; 20; 11; 18.

2. Математичний диктант

– Запишіть число:

– яке складається з 5 дес. 7 од.; (57)

– у якому 4 од. 6 дес.; (64)

– у якому в розряді десятків 3, в розряді одиниць – 5; (35)

– яке передує числу 19; (18)

– у якому кількість одиниць 5, а десятків – на 4 менше; (15)

– у якому 4 десятки; (40)

– найменше двоцифрове число. (10)

Самоперевірка.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) В одному кошику 8 яблук, а в другому – наполовину менше. Чому дорівнює половина всіх яблук? ((8 + 4) : 2 = 6)

2) Сашко, Олесь, Михайлик грали в шашки. Кожний із них зіграв 2 партії. Скільки всього партій було зіграно? (Сашко – Олесь, Сашко – Михайлик, Михайлик – Олесь, усього 3.)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Що ми повторювали сьогодні на уроці?

– За допомогою яких знаків записуються числа?

– Скільки існує цифр?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 4, завдання 10; 11.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ - Плани-конспекти уроків по математиці


НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ