ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ВИШНІ

Сад і город (енциклопедія)

ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ВИШНІ

Обрізання й формування крони у вишні залежить від того, до якого різновиду належить конкретне дерево. Вишня має два різновиди: кущоподібний і деревоподібний. До кущоподібних належать сорти Любська, Гріот остгеймський, Підбєльська, Шпанка рання, Мелітопольська десертна, Пустунка, Метеор кораї. У цих сортів утворюються довгі звисаючі прирости, які сильно загущують крону. Зазвичай їх формують за типом без’ярусної крони. При цьому найважливішим є регулярне проріджування крони,

під час якого вирізують велике гілля й залишають дрібне. У вишні нові паростки найчастіше утворюються з верхівкових ростових бруньок, тому з початкова плодоносіння гілки вкорочувати не можна.

Друга форма – деревоподібна – має високі крони вузькопірамідальної форми. До таких сортів належать Анадольська, Англійська рання, Лотовка. У них крону формують за розріджено-ярусним типом. Скелетні гілки першого порядку не повинні мати кут відхилення від вертикалі менше 40°, тому що в міру росту це призводить до розламування дерева. Деревоподібні форми вишні плодоносять на букетних гілочках, тому після

формування крони обрізання в основному полягає у видаленні сухих, поламаних і переплетених гілок. Сильні паростки на внутрішній і нижній поверхні великого гілля видаляють. Дерева сильнорослих і середньорослих сортів перед початком плодоносіння вкорочують, обрізаючи центральний провідник на бічну гілку. У такий спосіб проводять зниження крони до 3,5-4 м у сильнорослих і середньорослих сортів, до 2-3 м – у слаборослих сортів.

Надалі, коли однолітній приріст зменшиться до 10-15 см, слід провести омолоджування гілок. Як правило, це роблять один раз на 5-6 років. Сильні однолітні паростки проріджують і ледь укорочують, що призводить до посиленого формування на них букетних гілочок.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ВИШНІ - Рослинництво


ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ВИШНІ