ОБРОБІТОК ГРУНТУ

Сад і город (енциклопедія)

ОБРОБІТОК ГРУНТУ

Під городні культури обробіток грунту починають восени. Спочатку потрібно зібрати всі рослинні рештки й закласти в компостні купи. Компост – дуже цінне органічне добриво, що використовується і як добриво безпосередньо перед посівом або садінням рослини, і як грунтовий субстрат. Ушкоджені шкідниками, уражені хворобами й висохлі рослини потрібно спалити, а попіл рівномірно розсипати на городі. Опале листя спалити. Ра30м із ними загинуть казарка, грушевий клопик, парші, кокомікоз, біла плямистість.

Після

такого обробітку грунт слід 30рати (перекопати). Одночасно вносяться органічні добрива. Глибина внесення органічних добрив. різна на різних грунтах: на легких піщаних і супіщаних грунтах, чорноземах і лісових суглинках органічні добрива закопують на глибину 20-22 см. На важких грунтах, глибина внесення – 14- 16 см. На кожні 100 м2 городу вносять від 5 до 8 центнерів органічних добрив і від 10 до 12 кг попелу. При осінньому обробітку грунту ра30м з органічними вносять половину необхідних мінеральних добрив під час оранки або перекопування городу. З осені краще вносити фосфорні й калійні добрива,
з весни – азотні. Якщо ділянка затоплюється водою, то всі добрива вносять на початку літа. З органічних добрив під огірки й пізню капусту краще вносити свіжий гній, під ранню та цвітну капусту, цибулю, часник, томати, коренеплоди – перегній або компости.

Занадто зволожені важкі грунти необхідно збагатити органічними речовинами – торфом, гноєм, компостами – і додати до них піску. Бідні грунти потребують мінеральних добрив і, головне, органічних.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


ОБРОБІТОК ГРУНТУ - Рослинництво


ОБРОБІТОК ГРУНТУ