УРОК 34
Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Тематичне опитування. Контроль знань учнів з теми
Мета: вправляти учнів у записуванні та перетворенні іменованих чисел; перевірити рівень знань учнів з теми “Шестицифрові числа. Іменовані числа”.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, макети годинника.
ХІД УРОКУ
I. Повторення вивченого про одиниці часу
1. Перетворення одиниць вимірювання часу (№ 291)
2. Розв’язання задач № 292, 293 з коментуванням
3. Повторення знань
4. Виконання завдання № 296
II. Контроль знань з вивченої теми
Варіант I
1. Записати число 420 507 у вигляді суми розрядних доданків.
2. 41 збільшити у 1 000 разів.
3. 90 000 зменшити у 100 разів.
4. Заповнити пропуски.
2 км 500 м = … м
4 дм 8 см = … мм
708 кг = … г
2 хв. = … с
5. Знайти значення виразів.
6. Довжина прямокутника 24 см, ширина – у 2 рази менше. Обчислити периметр прямокутника.
7. Сума двох чисел дорівнює 246. Перше число становить 1/6 цієї суми. На скільки друге число більше від першого?
Варіант
1. Записати число 421 090 у вигляді суми розрядних доданків.
2. 52 збільшити у 1 000 разів.
3. 70 000 зменшити у 100 разів.
4. Заповнити пропуски.
5 080 м = … км… м
3 дм 2 см = … мм
18 т = … кг
3 ц 25 кг = … кг
5. Знайти значення виразів.
6. Ширина прямокутника 4 см, довжина у 3 рази більша. Обчислити периметр прямокутника.
7. Сума двох чисел 345. Перше число становить 1/5 від суми. На скільки менше перше число, ніж друге?
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 299, 300.