ОДНОРІЧНІ БОБОВІ ТРАВИ

КОРМОВІ ТРАВИ

9.1. ОДНОРІЧНІ БОБОВІ ТРАВИ

Кормові трави належать переважно до родин Бобових і Злакових. Для зміцнення кормової бази крім багаторічних трав велике значення мають однорічні бобові трави, зокрема яра й озима вика, серадела, однорічні види конюшини. Вирощують однорічні бобові трави на зелений корм, випас, сіно, для виготовлення сінажу та інших видів кормів.

Бобові трави часто висівають у сумішках із злаковими культурами. Яру вику вирощують у чистих посівах і в сумішках з вівсом, ячменем, кормовими бобами, кормовим люпином,

горохом, а озиму вику – з житом, озимою пшеницею, щоб мати напровесні зелений корм для тварин.

Однорічні кормові трави мають різноманітне використання. У зоні достатнього зволоження вони є добрими парозаймальними культурами. Наприклад, вико-вівсяна, горохово-вівсяна сумішки, серадела, райграс однорічний дають багато цінного корму і своєчасно звільняють поле для сівби озимих зернових культур.

У районах, де після збирання польових культур у другій половині літа достатньо тривалий теплий період і багато вологи, однорічні трави вирощують у післяжнивних посівах, що забезпечує отримання 150-250

ц/га зеленої маси.

Однорічні трави мають короткий вегетаційний період, їх можна висівати в різні строки і забезпечувати тварин зеленим кормом від ранньої весни до пізньої осені. Однорічні бобові трави (яра й озима вика, кормові боби, горох кормовий, чина посівна) дають високі врожаї насіння, що містить багато білка і незамінних амінокислот, зокрема лізину.

За даними державних сортодільниць, середня врожайність сіна однорічних трав перевищує 40 ц/га, а на зрошуваних полях південних областей України його збирають 100-125 ц/га. Значення однорічних кормових культур у польовому кормовиробництві зростає. Широке і різноманітне використання посівів однорічних кормових культур у проміжних посівах сприяє збільшенню використання сонячної енергії. Інтенсивне використання землі створює сприятливі умови для подальшого розширення посівів однорічних трав і підвищення їх урожайності.

В Україні посівна площа однорічних трав, включаючи посіви озимих на зелений корм, становить 2,2 млн га. Інтенсифікація землеробства сприяє розширенню посівів та підвищенню врожаю однорічних трав.

У зоні достатнього зволоження однорічні трави, наприклад вико-вівсяна сумішка, є цінними парозаймальними культурами, попередниками для озимих культур.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ОДНОРІЧНІ БОБОВІ ТРАВИ - Рослинництво


ОДНОРІЧНІ БОБОВІ ТРАВИ