ОКСИДИ КАРБОНУ – ВУГЛЕЦЬ І ЙОГО СПОЛУКИ

Хімія – універсальний довідник

ВУГЛЕЦЬ І ЙОГО СПОЛУКИ

ОКСИДИ КАРБОНУ

Маючи чотири електрони на зовнішньому енергетичному рівні, Карбон у сполуці з Оксигеном, залежно від умов, проявляє ступені окиснення +2 і +4.

Під час горіння карбоновмісних речовин (дрова, вугілля, природний газ метан, спирт та ін.) при температурі звичайного полум’я проходить реакція:

 ОКСИДИ КАРБОНУ   ВУГЛЕЦЬ І ЙОГО СПОЛУКИ

Але якщо створити умови для підвищення температури (наприклад, зменшити тепловіддачу, що може відбуватися всередині товстого шару вугілля,

яке горить, у тому числі в доменній печі), то протікають реакції:

 ОКСИДИ КАРБОНУ   ВУГЛЕЦЬ І ЙОГО СПОЛУКИ

Продуктом повного згоряння вуглецю і карбоновмісних речовин є оксид карбону (IV) СО2 – вуглекислий газ. Він також утворюється під час дихання живих організмів і гниття їх залишків. Одночасно вуглекислий газ (разом із водою) є основною речовиною, яку споживають рослини у процесі їх росту.

При підвищенні тиску вже за кімнатної температури оксид карбону (IV) зріджується. Рідким СО2 заповнюють деякі типи вогнегасників.

При зниженні тиску рідкий оксид карбону (IV) закипає. При цьому його температура різко

знижується, оскільки на пароутворення, як відомо з фізики, затрачається велика кількість теплоти. У результаті СО2 твердне. У твердому вигляді (під назвою “сухий лід”) він застосовується в якості холодоагента. При атмосферному тиску “сухий лід” не плавиться, а подібно до йоду, фосфору, вуглецю переганяється, тільки за значно нижчої температури (-75 °С).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


ОКСИДИ КАРБОНУ – ВУГЛЕЦЬ І ЙОГО СПОЛУКИ - Довідник з хімії


ОКСИДИ КАРБОНУ – ВУГЛЕЦЬ І ЙОГО СПОЛУКИ