ОРГАНІЧНІ ДОБРИВА – ДОБРИВА ДЛЯ САДУ

Сад і город (енциклопедія)

ДОБРИВА ДЛЯ САДУ

ОРГАНІЧНІ ДОБРИВА

До них належать гній, перегній, гноївка, пташиний послід, торф, торфогнойовий компост, торфофекальний компост.

Гній – основне органічне добриво, що використовується для саду, ягіднику, винограднику. Гній містить азот, фосфор, калій, кальцій, мікроелементи. Вносять його 1 раз на 3-5 років. Крім підвищення родючості грунту, гній поліпшує водопроникність і повітропроникність грунту. Уносять гній зазвичай під осіннє або весняне перекопування з розрахунку 4-6 кг на один

квадратний метр.

Перегній – прекрасне добриво, яке містить дуже багато поживних речовин у тій формі, що найлегше засвоюється рослиною. Перегній додають у грунт із розрахунку 2-3 кг на один квадратний метр.

Гноївка, на відміну від гною та перегною, є швидкодіючим добривом, яке містить в основному азотно-калійні поживні речовини. У зв’язку з тим, що ці речовини в гноївці містяться в розчинній формі, легко й швидко засвоюються рослинами, її використовують для підживлення плодових і ягідних культур протягом вегетаційного періоду. Найкраще розчин гноївки додавати до фосфорних добрив з розрахунку

30-50 г суперфосфату на 10 л 25% – ного розчину гноївки.

Пташиний послід також належить до швидкодіючих органічних добрив. Можна використовувати як свіжий пташиний послід, так і сухий послід фабричного виробництва. Останній є зручнішим, оскільки в ньому не містяться збудники хвороб і схоже насіння бур’янів. Розчин пташиного посліду використовують для підживлювань, а натуральний пташиний послід уносять у грунт під перекопування, загортаючи на штик лопати. Сухий пташиний послід додають із розрахунку 200-300 г на один квадратний метр, а свіжий – 400-500 г на один квадратний метр.

Торф – високоякісне органічне добриво, але потрібно застосовувати тільки низинний торф із нейтральною реакцією та високим вмістом кальцію. Вносять його з розрахунку 4-8 кг на один квадратний метр.

Торфогнойовий компост можна готувати з будь-якого виду торфу з додаванням на кожні 3 частини торфу 1 частини гною. Торфогнойовий компост вносять так само, як і гній, норма внесення – 3-4 кг на один квадратний метр під перекопування.

Торфофекальний компост також належить до швидкодіючих органічних добрив. Він містить азот, фосфор і калій у формі, що легко засвоюється рослинами. Готують його з розрахунку 500 кг фекалій на 1000 кг низинного торфу. Якщо використовують верховий торф, то на 1000 кг торфу беруть 2000 кг фекалій.

Торфофекальний компост вносять на другий рік після закладення з розрахунку 2-3 кг на один квадратний метр під перекопування грунту. Але його не можна використовувати під суницю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


ОРГАНІЧНІ ДОБРИВА – ДОБРИВА ДЛЯ САДУ - Рослинництво


ОРГАНІЧНІ ДОБРИВА – ДОБРИВА ДЛЯ САДУ