ОСНОВНІ ХВОРОБИ СМОРОДИНИ

Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

ОСНОВНІ ХВОРОБИ СМОРОДИНИ

Антракноз смородини. Грибкове захворювання, яке уражає листя, стебла, черешки та плодоніжки. На хворому листі утворюються дрібні бурі плями, потім воно засихає й опадає. На уражених пагонах з’являються невеликі ранки. Збудник зимує на уражених листочках, тому для запобігання захворюванню опале листя збирають і спалюють, восени перекопують грунт. До початку розпускання бруньок смородину обприскують 3%-ним розчином нітрофену, а після цвітіння проводять обприскування

1%-ною бордоською рідиною. Його можна повторити після збирання врожаю.

Махровість смородини. Вірусне захворювання, у результаті якого на уражених рослинах утворюється багато вкорочених пагонів. Листочки стають блискучими, темно-зеленими, зникає специфічний аромат. Квітки стають дрібними, фіолетовими, ягоди не зав’язуються. Для запобігання захворюванню слід використовувати здоровий посадковий матеріал, викорчовувати й спалювати хворі рослини, знищувати кліщів і попелицю, які є переносниками хвороби.

Американська попелиця. Захворювання уражає пагони та плоди чорної смородини. На

ушкоджених ягодах з’являється білий борошнистий наліт, хворі пагони викривляються та відмирають. Для боротьби з хворобою до пробудження бруньок рослину обприскують розчином нітрофену або мідного купоросу. Можна використати мильний розчин. Ушкоджені верхівки пагонів обрізають і спалюють.

Бокальчаста іржа. Грибкове захворювання, що уражає смородину, яку вирощують на ділянках, розташованих поруч із заростями осоки. Уражає листя та ягоди, на яких з’являються жовто-червоні плями. Хворі листочки і ягоди опадають.

Для боротьби з хворобою кущі смородини обприскують 1% – ною бордоською рідиною тричі: під час розпускання бруньок, у період бутонізації, після цвітіння.

Біла плямистість. Інша назва – секторіоз. Грибкове захворювання, збудник якого зимує на опалому листі. Ознакою захворювання є невеликі білі плями на листі, які з’являються в травні. Сильно уражене листя засихає та опадає. Захворювання може уражати ягоди й пагони.

Для запобігання захворюванню потрібно збирати й спалювати опале листя, до розпускання бруньок обприскувати кущі нітрофеном, перед цвітінням і після збирання ягід рослину обробляти 1% – ною бордоською рідиною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


ОСНОВНІ ХВОРОБИ СМОРОДИНИ - Рослинництво


ОСНОВНІ ХВОРОБИ СМОРОДИНИ