ОСОБЛИВОСТІ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ. ПОЛІТИЧНА КАРТА. ДЕРЖАВИ. ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ

Розділ II

МАТЕРИКИ

Урок № 47 (варіант А)

Тема. ОСОБЛИВОСТІ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ. ПОЛІТИЧНА КАРТА. ДЕРЖАВИ. ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ

Мета: дати учням поняття про загальну характеристику населення, вчити учнів розуміти політичну карту, наносити на контурну карту країни і міста з великою кількістю населення, ознайомити учнів із населенням та господарством США та іншими державами материка.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: політична карта Північної Америки, карта народів світу,

США, контурні карти, атласи.

Опорні та базові поняття: населення, народність, нація, етнічний склад населення, аборигени, господарство, площа території, південь і схід материка – райони, що в першу чергу заселялись європейцями, найбільші міста, густота населення, корінні жителі – індіанці, столиці держав.

Географічна номенклатура: країни: Канада, Мексика, США, Панама, Коста-Ріка, Нікарагуа, Гондурас, Куба, Гватемала; столиці країн: Оттава, Вашингтон, Мехіко, Панама, Сан-Хосе, Манагуа, Тегусігальпа, Гавана, Гватемала.

ЗМІСТ УРОКУ

I. Організаційний момент

Визначення теми і завдань уроку,

самоперевірка підготовки до уроку.

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

1. Прийом “Географічна естафета”

– Назвіть сучасну кількість населення світу.

– Представники яких рас проживають на материку?

– З яких груп складається населення Південної Америки?

– Представники яких країн брали участь в освоєнні території материка?

– Що зображують на політичній карті?

2. Прийом “Експрес-тест”

1. Країна, з якої вивозять продукти гірничодобувної промисловості, ліс, папір і пшеницю:

А) США; б) Канада; в) Мексика; г) Куба.

2. Культура цієї країни включає елементи негритянської музики і пісень:

А) Мексики; б) Канади; в) США; г) Кубу.

3. Багато пам’ятників індіанської культури збереглося в:

А) США; б) Мексиці; в) Кубі; г) Канаді.

4. Виверження вулканів спостерігаються в:

А) Мексиці і Канаді; б) США; в) США і Мексиці; г) Канаді.

5. Країни на території яких на рівнинах спостерігаються часті торнадо (смерчі):

А) США і Канада; б) Канада; в) Мексика і Канада; г) США.

6. Степи і перемінно-вологі ліси займають великі площі в:

А) США і Канаді; б) Канаді; в) США; г) Мексиці.

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Прийом “Здивую всіх”

Учитель. Уявімо собі: прокинулися ми вранці, виглянули у вікно, а за вікном місцевість незнайома і годинник, ніби зламався, показує час

Не вірно. Вийшли на вулицю – мова не українська, а все здебільшого англійська та французька, і вулиці мають не назву, а номер. Корінних жителів не часто зустрінеш, і вони – індіанці, ескімоси, алеути. Як ви думаєте, діти, в яку країну Північної Америки ми потрапили?

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя про чисельність населення, особливості його розташування по території материка, найбільші країни.

2. Випереджувальні завдання

Розповідь про українську діаспору; пам’ятник Тарасу Шевченку; США; українців в США; Мексику; Кубу – острівну державу.

3. Прийом “Картографічна лабораторія”

Завдання. Знайдіть на політичній карті Північної Америки країни, про які йшла розповідь, покажіть їх на стінній карті, назвіть їх столиці та країни материка, з якими вони межують.

V. Закріплення вивченого матеріалу

1). Прийом “Експрес-тест”

1. Індіанці Північної Америки є представниками раси:

А) європеоїдної; б) монголоїдної; в) негроїдної.

2. Найбільшою державою на материку Північна Америка є:

А) США; б) Мексика; в) Канада.

3. Державною мовою Мексики визнана:

А) іспанська; б) англійська; в) французька.

4. Найбільше місто на материку:

А) Нью-Йорк; б) Мехіко; в) Монреаль.

2). Прийом “Мікрофон”

– Яку роль у формуванні населення Північної Америки відіграла колонізація Африки?

– У чому причини нерівномірного розселення населення на материку?

– Які райони Північна Америки заселені найбільш густо? Чому?

– Порівняйте географічне положення США і Канади.

– Де розташована країна-село Канада?

– Чому США та Канаду відносять до числа багатонаціональних держав?

3. Прийом “Мозковий штурм”

Завдання. Проаналізуйте залежність густоти населення певних частин Північної Америки від особливостей природних умов та історичних чинників.

4. Прийом “Картографічний практикум”

Завдання. Нанесіть на контурну карту країни Північної Америки зі столицями.

VI. Підсумок уроку

Що ми вивчили і чого навчились сьогодні на уроці?

VII. Домашнє завдання

– Опрацювати відповідний матеріал підручника.

– Підготувати повідомлення з тем:

1. Українська діаспора в Канаді.

2. Українська діаспора в США.

– Скласти питання до теми Північна Америка, що починатимуться зі слова “Чому?”

Додатковий матеріал до уроку

У наш час єдиною людиною, в яку потрапив метеорит, була американка міс Енн Ходжез. 30 листопада 1954 року небесний камінь вагою

4 кілограми і розміром близько 18 сантиметрів пробив дах дома і ударив господиню по руці і стегну. Медичний огляд показав, що здоров’я Е. Ходжез побоювань не викликало. Проте постраждалу все ж таки довелося заховати в лікарні, щоб позбавити від напливу цікавих.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


ОСОБЛИВОСТІ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ. ПОЛІТИЧНА КАРТА. ДЕРЖАВИ. ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ - Плани-конспекти уроків по географії


ОСОБЛИВОСТІ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ. ПОЛІТИЧНА КАРТА. ДЕРЖАВИ. ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ