ПАКЕТ БДЖІЛ

ПАКЕТ БДЖІЛ використовується для висилання бджіл і матки поштою. їх висилають окремими бджолопакетами (у легких фанерних ящиках), невеликими сім’ями (відводками). Маток відправляють окремо.

П. бувають 6- і 4-рамкові. У 6-рамковому П. має бути не менше ніж 1,5 кг бджіл, плодова матка, 6 відбудованих стільників, З з яких переважно печатного розплоду. Щоб не відбулося Обривів стільників у дорозі, у кожній рамці має бути не більше 2 кг кормового меду. Формують П. напередодні їхнього відправлення.

У 4-рамковому П. має бути 1,2 кг бджіл, чотири добре

відбудовані стільники, два з яких – із печатним розплодом і 4-5 кг меду.

При придбанні бджіл у П. заздалегідь готують вулики.

Термін утримання пакетної матки в пересильній клітці залежить від стану матки й супровідних бджіл. Якщо отримані бджоли живі, рухливі, перебувають у нормальному стані, то матку можна протримати ще 2-3 дні. Якщо ж частина супровідних бджіл загинула, а решта малорухомі, то матку необхідно, не відкладаючи, пересадити в бджолосім’ю. Якщо на вулиці – непогожа холодна погода, вулик вносять у тепле приміщення з одним вікном. Сім’ю злегка обробляють димом, формують від неї

відводок і підсаджують у нього матку.

При вимушеному зберіганні матку в клітинці утримують при температурі 16-20 С у темному приміщенні. Клітинку потрібно оглядати щодня й підгодовувати бджіл невеликою кількістю рідкого меду.

Слід мати на увазі, що повноцінними бувають лише ранні П., отримані в травні – на початку червня. Пізніші П. не зможуть розвинутися в досить сильну сім’ю й добре перенести зимівлю. П., отримані пізніше від зазначених строків, необхідно підсилити за рахунок наявних сильних сімей або ж об’єднати кілька (2-3) П.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


ПАКЕТ БДЖІЛ - Бджільництво


ПАКЕТ БДЖІЛ