ПЕРЕНОСИМО СЛОВА

Мета: повторити знання учнів про правила переносу слів; вчити правильно поєднувати букви в буквосполученнях, складах, словах; розвивати мовлення учнів; виховувати естетичний смак.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

1) Гра “Раз, два, три”.

Учитель називає слово. Учні, користуючись сигнальними картками (цифрами 1, 2, 3), вказують номер наголошеного складу.

Матеріал для гри:

1-й склад

2-й

склад

3-й склад

Ластівка

Малина

Соловей

Дерево

Дороги

Молоко

Золото

Солома

Молоток

Озеро

Пшениця

Інженер

Ножиці

Турбота

Пилосос

Родичі

Барвінок

Крокодил

2) Гра “Продовж ряд слів”.

Учитель називає декілька слів, а діти слухають, визначають перший склад та додають слова з тим самим початком.

Наприклад: морозиво – молоко – молоток – мова…

Село –

семеро – серединка – серп…

Завод – заметіль – заєць – забава…

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв, в основі яких є напівовали: с, є, х, ж, є.

5. Словникова робота

Папір, парасолька.

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 63)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

Завдання 1

– Напишіть каліграфічно:

З з За цв цві кві

Зацвіли барвисті квіти.

2. Пропедевтика української мови

– Слова з рядка в рядок переносяться складами. Склад з однієї букви не залишається в рядку і не переноситься: кни-га, ві-те-рець, огі-рок.

3. Виконання письмових вправ

Завдання 2

– Випишіть із вірша Анатолія Камінчука “Бабусині квіти” назви квітів, поділяючи їх для переносу одним способом.

Завдання 3

– Продовжте речення словами вірша Анатолія Камінчука “Бабусині квіти”. Запишіть їх у зошит.

Коло криниці -_____

Там, де стежини,-____

Завдання 4

– Прочитайте слова. Запишіть лише ті, які не можна перенести з рядка в рядок.

Весна, квіти, мак, трава, день, лілія, джміль.

4. Мовленнєва діяльність

Завдання 5

– Розгляньте малюнок. Що зображено на малюнку?

– Чи завжди квіти радують?

– Що хлопчик дає дівчинці?

– Коли люди дарують одне одному квіти?

– Де можна взяти квіти для подарунка?

– Де хлопчик узяв квіти, щоб подарувати дівчинці?

– Чому дівчинка не рада подарованим квітам?

Фізкультхвилинка

IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота над скоромовкою

– Прочитайте скоромовку. Спишіть. Поділіть слова (дужечками знизу) на склади. Поставте наголос.

Лиска лащить лисеня, а лосиха лосеня.

Лев ласкаво лапою левенятко ляпає.

2. Творча робота

– Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення.

Маленького, в, знайшли, козлика, лісі, діти.

Годували, його, вони, спочатку, молоком.

На, городі, потім, пасли.

Грався, він, з, і, бігав, дітьми.

3. Письмо під диктовку слів, речень

Зебра, мавпа, листок, дерево, лев, коза, слон, лісок.

З цукру роблять цукерки. Полуниці та суниці виглядали із травиці.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чого навчалися на уроці?

– Як слід переносити слова з рядка на рядок?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


ПЕРЕНОСИМО СЛОВА - Плани-конспекти уроків по українській мові


ПЕРЕНОСИМО СЛОВА