Перетворення графіків функцій – Функції та графіки

Математика – Алгебра

Функції та графіки

Перетворення графіків функцій

1. Графіки функцій Перетворення графіків функцій  Функції та графіки і Перетворення графіків функцій  Функції та графіки є симетричними відносно осі Ox.
2. Щоб побудувати графік функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, треба графік функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки розтягнути від осі Ox в k разів, якщо Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, або стиснути його в k разів до осі Ox, якщо Перетворення графіків функцій  Функції та графіки.
3. Щоб побудувати графік функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки,

треба графік функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки перенести на n одиниць в напрямі осі Oy, якщо Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, або в протилежному напрямі, якщо Перетворення графіків функцій  Функції та графіки.
4. Щоб побудувати графік функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, треба графік функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки перенести на m одиниць у напрямі осі Ox, якщо Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, або в протилежному напрямі, якщо Перетворення графіків функцій  Функції та графіки.
На рисунках, поданих нижче, наведені приклади перетворення графіків.
 Перетворення графіків функцій  Функції та графіки
 Перетворення графіків функцій  Функції та графіки
 Перетворення графіків функцій  Функції та графіки
class=""/>
5. Щоб побудувати графік функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки,
треба з’ясувати, що Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, коли Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, а Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, коли Перетворення графіків функцій  Функції та графіки.
Тобто ту частину графіка функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки (рисунок нижче зліва), де Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, треба залишити без змін, а ту частину, де Перетворення графіків функцій  Функції та графіки,- замінити на симетричну відносно осі Ox (рисунок ­справа).
 Перетворення графіків функцій  Функції та графіки
6. Щоб побудувати графік функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, треба ту частину графіка функції Перетворення графіків функцій  Функції та графіки (рисунок 1), де Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, залишити без змін і відо­бразити її симетрично відносно осі Oy. Ту частину графіка Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, де Перетворення графіків функцій  Функції та графіки, треба відкинути (рисунок 2).
 Перетворення графіків функцій  Функції та графіки
Рис. 1
 Перетворення графіків функцій  Функції та графіки
Рис. 2


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Перетворення графіків функцій – Функції та графіки - Довідник з математики