Першозвірі – КЛАС ССАВЦІ, АБО ЗВІРІ

Біологія – універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ

ТИП ХОРДОВІ

КЛАС ССАВЦІ, АБО ЗВІРІ

Першозвірі

Першозвірі, або яйцекладні чи клоакові – невелика група (5 видів) найпримітивніших сучасних ссавців, поширених в Австралії та на розташованих поблизу неї островах (Нова Зеландія, Тасманія, Нова Гвінея). На відміну від інших ссавців і подібно до плазунів, вони розмножуються, відкладаючи яйця. Плацента в самок відсутня, молочні залози не мають сосків, і дитинчата, що вилупилися з яєць, злизують молоко з шерсті

матері. Незважаючи на волосяний покрив, яйцекладні не мають постійної температури тіла. Головний мозок розвинений відносно слабо. Є клоака.

Качкодзьоб – звірок середньої величини, селиться по берегах рік і веде напівводяний спосіб життя. Його тіло вкрите густою, жорсткою шерстю, яка погано намокає у воді. Пальці кінцівок з’єднані плавальною перетинкою. На щелепах розташовані рогові чохли, що нагадують дзьоб гусеподібних. Значну частину часу проводить в норі, виритій у крутому березі ріки.

Навесні самка у спеціальній норі з гніздовою камерою відкладає яйця (зазвичай, два), покриті роговою оболонкою. Дитинчата з’являються на світ голі і сліпі.

Єхидни – наземні риючі звірі, що живуть у норах. Тіло вкрите жорсткими голками. На кінцівках є довгі кігті, за допомогою яких вони риють грунт. Самка єхидни відкладає одне яйце, яке виношує у шкірній сумці на черевному боці. Дитинча, що вилуплюється з яйця, знаходиться в сумці до появи на його тілі голок.
Першозвірі – КЛАС ССАВЦІ, АБО ЗВІРІ