ПЕРВАК

ПЕРВАК – перший рій, що вийшов із вулика. П. вилітає з вулика між 11-ю і 15-ю год. Несприятлива погода може затримати вихід роя, але стійка непогода може призвести до того, що бджоли розгризуть маточники й ройовий інстинкт на деякий час зупиниться.

П. вилітає зі старою маткою, як правило, на 2-3-й день після закладання маточників, і прищеплюється недалеко від свого вулика. З П. виходить половина бджіл, наявних у сім’ї. Бджоли починають роїтися через відсутність у природі узятку й наявність в гнізді великої кількості розплоду. Через “безробіття” звільняється велика кількість літних і робочих бджіл. У таких сім’ях бджоли скорочують виділення воску й відбудування стільників, тому що вони зберігають енергію на будівництво нового гнізда.

Після виходу П. у гнізді залишається багато запечатаного розплоду й маточники. Подальша робота пасічника полягає в тому, щоб створити сприятливі умови для розвитку материнської сім’ї (розширює гніздо, забезпечує додаткову вентиляцію), щоб із неї не вийшов рій-вторак.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПЕРВАК - Бджільництво


ПЕРВАК