Первісні музичні інструменти. Музична культура східних слов’ян, античних міст Північного Причорномор’я

Розділ I ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ ВІД НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ДО КІНЦЯ XVI СТ.

ТЕМА 2. МУЗИЧНА КУЛЬТУРА

Музикальність – одна з визначних національних рис українського народу. Музичні традиції на території сучасної України існують із прадавніх часів. Про це свідчать археологічні розкопки первісних стоянок, давніх слов’янських поселень та давньогрецьких міст. Музичні інструменти, винайдені прадавніми народами, перейшли у спадок українській культурі й досі становлять основу нашої народної інструментальної музики.

Багату спадщину

залишила по собі культура княжої доби. Саме в ті часи сформувалися такі пісенні жанри, як величальна пісня й билина, що за кілька століть переростуть у козацькі думи та історичні пісні – зразки самобутнього українського музичного мистецтва. За часів Київської Русі закладались основи ще одного напряму музики – церковного співу.

§5. Первісні музичні інструменти. Музична культура східних слов’ян, античних міст Північного Причорномор’я

У багатьох народних піснях та обрядах ми бачимо відлуння далекої музичної давнини, пов’язаної з обожнюванням природи, коли небо, сонце, ліс, луки уявлялися

людям живими істотами. Давні вірування наших пращурів, їхній життєвий уклад, світосприйняття – усе це втілювалось у піснях, що супроводжувалися грою на простих музичних інструментах. Саме ця творчість і стала фундаментом для розвитку української національної музичної культури, яка по праву вважається однією з найкращих у світі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


Первісні музичні інструменти. Музична культура східних слов’ян, античних міст Північного Причорномор’я - Мистецтво


Первісні музичні інструменти. Музична культура східних слов’ян, античних міст Північного Причорномор’я